Vlada Srbije povećala kvote za izvoz pšenice
Ovakva odluka doneta je s obzirom na to da je snabdevenost domaćeg tržišta ovim proizvodima stabilna
Vlada Republike Srbije usvojila je na današnjoj sednici izmenu odluke o privremenom ograničenju izvoza osnovnih poljoprivredno-prehrambenih proizvoda bitnih za stanovništvo, kojom se omogućava povećanje kvota za izvoz pšenice na 220.000 tona i pšeničnog brašna na 23.000 tona na mesečnom nivou, saopšteno je iz Vlade Srbije.
Ovakva odluka doneta je s obzirom na to da je snabdevenost domaćeg tržišta ovim proizvodima stabilna, a imajući u vidu da je, analizom zaliha, utvrđeno da je tržišni višak veći od predviđene kvote za maj mesec, pa je neophodno oslobađanje skladišnog prostora za novi rod, odnosno proizvode.
Preporučujemo
Tamara Vučić zajedno sa predsednikom Gruzije i prvom damom posetila Hram Svetog Save
Pokrenuto oduzimanje državljanstva SAD Kemalu Mrndžiću zbog osude za ratne zločine nad Srbima
Na sednici je usvojena izmenjena i dopunjena Uredba o raspodeli podsticaja u poljoprivredi i ruralnom razvoju u 2022. godini na osnovu koje se omogućava isplata premija za mleko za dodanih pet dinara za prvi kvartal tekuće godine.
(Telegraf.rs)