"Smeće je bilo samo jedan dan, budžet je veći zbog migranata": Vlasnik hostela o priči o neredu u Somboru

Naš sagovornik kazao je da je pre nego što je uredio ovaj prostor i pretvorio ga u hostel, on bio potpuno zapušten

Foto: Privatna arhiva

Nakon pisanja "Telegrafa" o komunalnom neredu u somborskom izletištu "Šikara" i o njihovom smeštaju u hostelu koji se nalazi na mestu nekadašnjeg kluba "Grizli", dok čekamo odgovore Grada Sombora, tačnije komunalne millicije, kao i MUP, našoj redakciji javio se vlasnik ovog hostela. Kako kaže, ima 15 zaposlenih, od kojih se petoro njih brine o čistoći kompleksa i da smeća, ako je i bilo na fotografijama, više nema.

- Situacija uopšte nije takva kao što govore. Ne mogu da osporim to što je na fotografijama, ali to je bilo samo trenutno stanje. Već tog popodneva očistili smo smeće. Mi održavamo i terene, iako su oni vlasništvo grada - kazao je Goran Bojanić.

On ističe da je kapacitet njegovog objekta 100 ležajeva, a da mnogo više migranata boravi u susednom objektu Komesarijata za izbeglice i raseljena lica.

- Moj kapacitet je 100 ležaja, ali sada ih nema toliko. Ja već tri meseca nemam goste, radi mi market. Dolaze ljudi, ja sam od kampa udaljen 25 metara - priča Bojanić.

Govorio je i da su mu dolazile razne inspekcije, a da ih je jedino interesovala seprička jama, koja se takođe vidi i na slikama koje je objavio naš portal.

Jama je, kaže, otvorena, ali se nalazi na jegovom privatnom vlasništvu.

Kada je u pitanju smeštaj migranata, odnosno njihova evidencija po ličnim dokumentima, kao validna isprava koristi se identifikaciona kartica koju dobiju kada se registruju.

Naš sagovornik kazao je da je pre nego što je uredio ovaj prostor i pretvorio ga u hostel, on bio potpuno zapušten.

- Ja sam uzeo te objekte pored migrantskog cetra, to su bili ruinirani objekti, gde je spavalo po 300-400 nelegalnih migranata, ja sam to uredio i obeležio. Što se tiče taksista, 150 familija živi od njihovog rada. Sombor nema industrijsku zonu, gradski budžet je veći otkad su tu migranti, oni budu po 20 dana, ne zadržavaju se duže - ističe Bojanić.

Ističe da, ipak, da je odluka da Komesarijat baš tu napravi kamp nešto na šta nije mogao da utiče. Sa kapacitetom od 300 do 350 ljudi oni predstavljaju tačku gde se migranti okupljaju.

- Tu je najveći probmem migracioni centar, a ja ne ja kao hostel. Što se tiče upada u vikendice, to je budalaština, tražite od MUP koliko je bilo upada u vikendice. Tu je najveći prolem u šumi, jer ima seče šuma - kazao je naš sagovornik.

(Telegraf.rs)