Vatrogasci na visini zadatka i kad nema požara: Kroz ove vežbe održavaju spremnost
                        0
                    
                    0
                Simulirano je izvođenje lica iz zgrade u plamenu, a nakon gašenja počelo je razdimljavanje prostorija
Foto: Nikola Bilić
                    Danas u 10 sati novosadska vatrogasna brigada održala je vežbu u soliteru bivše Agrovojvodine na Bulevaru oslobođenja 127.
Vežba je simulirala požar na petnaestom spratu zgrade. Vatrogasci su kroz hodnike provukli creva, a druga ekipa je sa lestvama dosegla mesto
Preporučujemo
Mraz, pa letnjih 25 stepeni: Miholjsko leto u Srbiji potrajaće do ovog datuma, a onda temperatura pada za 10°C
Srbi ušli u taksi u centru Zagreba, nastala scena za pamćenje: Vozač izgovorio rečenicu koja tera suze na oči
požara i pružala asistenciju sa visine.
Simulirano je izvođenje lica iz zgrade u plamenu, a nakon gašenja počelo je razdimljavanje prostorija. U vežbi su učestvovala tri kamiona, odnosno lestve, navalno i prateće vozilo, ali i dva komandna vozila. Ovakve vežbe imaju za cilj da pripreme vatrogasce za stvarne situacije ukoliko do njih dođe.
(Telegraf.rs/Nikola Bilić)
 
                                