Izlila se Sava kod vikend naselja u Šapcu: Vlasnici obezbeđuju imovinu, brane vikendice
5
0
U branjenom delu reke nema opasnosti od plavljenja, dok je u nebranjenom delu vikend naselja na Savi došlo do izlivanja reke
Prema poslednjim podacima Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, vodostaj Save kod Šapca od jutros je 465 centimetara, što je za 65 više od nivoa kada se uvodi redovna odbrana od poplava. Tendencija rasta najavljena je i za naredna dva dana, a onda sledi stagnacija.
Preporučujemo
Grad u Srbiji dobiće najveći islamski centar u Evropi: U toku je priprema velikog projekta
Verovali ili ne ovaj park nalazi se u Srbiji: Proglašen je i za NAJLEPŠI PARK U EVROPI, a ovo je njegova tajna
U branjenom delu reke nema opasnosti od plavljenja, dok je u nebranjenom delu vikend naselja na Savi došlo do izlivanja reke, javlja Tanjug.
Vlasnici vikendica, za koje ovakav vodostaj Save zimi nije uobičajen, obezbeđuju svoju imovinu, jer ako se nastavi porast vodostaja, mnoge vikendice biće pod vodom.
(Telegraf.rs)