Svetsko priznanje za srpski katastar: Delegacija RGZ-a rame uz rame sa globalnim liderima u UN

A. Ć.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Printskrin: rgz.gov.rs

Delegacija Republičkog geodetskog zavoda učestvovala je na sastancima Ujedinjenih nacija u Beču, posvećenim unapređenju upravljanja geoprostornim informacijama i razvoju integrisanog ekosistema podataka u Evropi i širem međunarodnom okruženju.

Delegaciju su činili direktor mr Borko Drašković i pomoćnik direktora Darko Vučetić. Vučetić je nastupio i kao govornik ispred UN-GGIM: Europe, predstavljajući regionalne aktivnosti i strateške prioritete, kao i iskustvo Republike Srbije u razvoju i implementaciji Nacionalnog akcionog plana (CLAP) u okviru globalnog UN-IGIF okvira.

Tokom izlaganja, istaknuto je da Srbija kroz sistemske reforme i digitalizaciju katastra gradi održiv i interoperabilan sistem geoprostornih podataka, usklađen sa međunarodnim standardima i preporukama Ujedinjenih nacija.

Učešće Republički geodetski zavod na forumu u Beč potvrđuje aktivnu ulogu Srbije u jačanju međunarodne saradnje i primeni savremenih globalnih okvira u oblasti upravljanja geoprostornim podacima i digitalne transformacije javne uprave.

Od globalnih okvira do merljivih nacionalnih rezultata – upravo tu se ostvaruje suštinska transformacija sistema.

(Telegraf.rs/Ucentar.rs)