Drama na KiM, sve vrvi od naoružane policije, stigle i mašine: Počinje rušenje srpskih vikendica na Gazivodama
Komapnija Ibar - Lepenac dopremila je jutros teške mašine kojima vrše pripreme za početak rušenja desetak vikendica u vlasništvu Srba u selu Čečevo na obali jezera Gazivode kod Zubinog Potoka.
Vlasnici vikendica počeli su da iznose svoje stvari, a na prilazu Čečevu, duž jezera Gazivode, raspoređen je veliki broj pripadnika tzv. kosovske policije sa blindiranim vozilima, naoružani dugim cevima.
Preporučujemo
Tužna slika bivšeg giganta! Grad na Koridoru 10 bez stanica: Nema više ni autobusku ni železničku stanicu?
Pljuskovi sa grmljavinom stižu u Srbiju: Ovi predeli biće prvi na udaru, EVO i kada
Prisutni su vatrogasci i medicinske ekipe.
Trenutno bageri raščišćavaju put kako bi kamioni mogli da priđu do vikendica.
U subotu je istekao rok od 15 dana koji je dat vlasnicima objekata da isprazne svoje stvari, dok su vlasnici kuća u međuvremenu pokrenuli pravni postupak za zaštitu imovine.
Komapnija Ibar - Lepenac iz Prištine tvrdi da su vikendice izgrađene na njihovim parcelama.
(Telegraf.rs/Tanjug)