Tramp proglasio vanredno stanje na Floridi: Do jakog udara uragana ostalo još 2 dana
Guverner Floride Ron Desantis pozvao je građane da naprave zalihe hrane i vode za najmanje sedam dana
Predsednik SAD Donald Tramp proglasio je danas vanredno stanje na Floridi, gde se u naredna dva dana očekuje udar uragana "Dorijan".
Tramp je ovom odlukom odobrio federalnim agencijama da pruže odgovarajuću pomoć u provođenju vanrednih mera na Floridi da bi se pomoglo lokalnom stanovništvu, saopštila je Bela kuća, preneo je "Sputnjik".
Preporučujemo
Otkriven motiv ubistva Kristine Joksimović: Muž je samleo u blenderu, otac našao odsečenu glavu u podrumu
Devojčica sa Balkana stradala u Nemačkoj: Poginula dok se sa drugarima na obali snimala za TikTok!
Nacionalni centar za uragane ranije je objavio upozorenja za severozapadni deo Bahama, gde se dolazak "Dorijana" očekuje u nedelju, 1. septembra, kao oluja treće kategorije.
Uragan bi potom mogao da pojača intenzitet na oluju četvrte kategorije i zahvati Floridu u ponedeljak, 2. septembra.
Guverner Floride Ron Desantis već je proglasio vanredno stanje i pozvao građane da naprave zalihe hrane i vode za najmanje sedam dana.
(Telegraf.rs/ Sputnjik)