Vozač projurio kroz crveno i ubio devojčicu, pa optužio nju za tragediju: Jeziv snimak dokazuje da je slagao
Vozač koji je proleteo kroz crveno svetlo u Halifaksu pre nego što je udario devetogodišnju devojčicu koja je prelazila ulicu, u početku je krivio nju za tragediju, pre nego što je snimak pokazao da je slagao.
Otac dvoje dece Kadir Husein (55) osuđen je na osam godina i četiri meseci zatvora zbog izazivanja smrti Alis Vilijams (9) opasnom vožnjom, piše Daily mail.
Alis je bila sa majkom i mlađim bratom Džozefom (6) na letnjem vašaru 8. jula 2023. godine, kada su došli do raskrsnice u Halifaksu.
Kako se svetlo na semaforu promenilo i druga vozila su usporila, Husein je ubrzao kako bi u poslednjoj sekundi pokušao da prođe pre crvenog svetla. Međutim, nije video porodicu koja je krenula da prelazi preko pešačkog.
Alis je bila nekoliko koraka ispred ostalih kada je na nju naleteo Husein u vozilu. Devojčica je odvedena u bolnicu u kritičnom stanju i preminula je nekoliko dana kasnije.
Husein je u početku pokušavao da umanji svoj prestup rekavši da je vozio po propisu i okrivio je devojčicu da je istrčala na put. Međutim, snimak sa kamere pokazuje da je Husein vozio skoro 80 km/h kada je svetlo na semaforu već bilo crveno.
Upozoravamo vas da je snimak uznemirujući!
Pored zatvorske kazne, Husein neće smeti da sedne za volan još 10 godina.
"Ovaj snimak je bio ključan za istražni tim u razumevanju kretanja vozila u trenucima koji su prethodili sudaru, što je pomoglo u podizanju optužnice protiv Huseina", rekli su detektivi.
(Telegraf.rs)