Sergej, uhapšen zbog sabotaže Severnog toka, ispred suda digao tri prsta
Muškarac uhapšen u Italiji na osnovu evropske poternice zbog učešća u eksplozijama koje su 2022. godine oštetile gasovod Severni tok, danas je pred sudom u Bolonji izveo gest ukrajinskog nacionalističkog simbola "trozupca", prenela je Ansa.
Osumnjičeni, 49-godišnji Sergej Kuznjecov, podigao je tri prsta ispred Apelacionog suda, praveći znak ukrajinskog grba.
Preporučujemo
RAT NA BLISKOM ISTOKU Izrael i SAD napali Iran, koji je uzvratio, likvidiran Ali Hamnei, gore hoteli u Dubaiju
Krvavi ljudi na aerodromu u Dubaiju: Projektil pogodio aerodrom, putnici beže, gore čuveni hoteli!
Taj gest, poznat kao simbol ukrajinskog identiteta, izazvao je pažnju novinara i fotografa koji su čekali ispred sudnice.
Kuznjecov je uhapšen zbog sumnje da je umešan u sabotažu gasovoda Severni tok, koja je prouzrokovala eksplozije tokom 2022. godine.
Nakon što je izveo gest, osumnjičenog su sprovele strane službe za izvršenje kazni do sudnice, gde će se razmatrati potvrda evropske poternice.
(Telegraf.rs/Tanjug)