Šef MI6: "Putin nema interes za pregovarački mir, potcenio je Ukrajince u ratu"
0
4
A. P.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Profimedia
Šef britanske obaveštajne službe MI6, Ričard Mur, izjavio je danas da ne postoje "nikakvi dokazi" koji bi ukazivali da ruski predsednik Vladimir Putin teži ka pregovaračkom miru koji ne bi podrazumevao kapitulaciju Ukrajine.
U govoru u Istanbulu, Mur je naglasio da je Putin "zagrizao više nego što može da sažvaće", dodajući da je on potcenio sposobnost Ukrajine u ratu, prenosi Rojters.
Preporučujemo
DRAMA Mačem sekao đake u školi! Uhapšen jedva punoletni mladić, premijer se hitno oglasio zbog gnusnog napada
POGOĐEN AVION VREDAN 40 MILIONA DOLARA! Objavljeni satelitski snimci udara, pogledajte šta je ostalo od Su-34
Mur je, pored toga, najavio planove MI6 da koristi dark veb kao alat za regrutovanje doušnika i prikupljanje tajnih informacija od agenata, kako u Rusiji, tako i širom sveta.
(Telegraf.rs/Tanjug)