Yandex predstavio svoju prvu Dota 2 ekipu

   ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Ruska kompanija Yandex zvanično stupa na esports scenu sa novim Dota 2 sastavom. Tim čine bivši Cyber Goose igrači, na čelu sa veteranom Aleksejem “Solo” Berezinom.

Kako Forbes navodi u zvaničnom saopštenju, planiran je čitav niz inicijativa pod brendom Team Yandex, uključujući formiranje Counter-Strike 2 ekipe. Organizacija planira obrazovne kurseve iz oblasti gejminga, promociju ekskluzivnih gejming periferija, kao i timove u drugim esports disciplinama.

Originalni Cyber Goose sastav je formiran radi učešća na kvalifikacijama za dva najprestižnija Dota 2 turnira godine – The International i Esports World Cup. Solo i ekipa su se uspešno plasirali na EWC, ali su eliminisani u finalu TI kvalifikacija nakon poraza od Aurore.

To znači da će Team Yandex debitovati na Dota 2 turniru u okviru Esports World Kupa, koji će se održati od 8. do 19. jula. S obzirom da organizator još nije podelio sve pozivnice, postoji šansa da će Yandex učestvovati i na FISSURE Universe: Episode 5, onlajn turnir koji počinje u ponedeljak, 30. juna.

Yandex Dota 2 tim

  • Ajbek ”TA2000” Tokaev
  • Ilija ”CHIRA_JUNIOR” Čircov
  • Evgeni ”Noticed” Ignjatenko
  • Aleksej ”prblms” Paršukov
  • Aleksej ”Solo” Berezin

Video: Predstava "Bella Figura" premijerno izvedena na sceni Ateljea 212

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA