3

Svi vlasnici Android telefona bi trebalo da odmah obrišu ove 22 aplikacije ako ih imaju na svom uređaju

Predstavljaju se kao normalne aplikacije, ali ove "clickfraud" aplikacije vrše kriminalne akcije u pozadini bez ikakvog znanja vlasnika Android telefona.

LG G3
Foto: Milena Đorđević

Upravo je otkriveno da ove 22 aplikacije mogu da budu opasne po sve koji su ih instalirali na svoj Android telefon.

Iako izgledaju kao normalne Google Play Store aplikacije, one zapravo vrše kriminalne radnje u pozadini.

Istraživanje koje je sprovela kompanija Sonos identifikovalo je 22 aplikacije koje su preuzete sa Google Play Storea više od 22 miliona puta.

- Jedina stvar koju korisnici mogu da primete jeste da ove aplikacije koriste znatno više interneta i troše više baterije nego što je to normalno, izjavili su istraživači.

Ako ste skinuli neku od ovih aplikacija, trebalo bi da ih odmah deinstalirate:

Foto: Pixabay.com

1. Sparkle FlashLight – com.sparkle.flashlight
2. Snake Attack – com.mobilebt.snakefight
3. Math Solver – com.mobilebt.mathsolver
4. ShapeSorter – com.mobilebt.shapesorter
5. Tak A Trip – com.takatrip.android
6. Magnifeye – com.magnifeye.android
7. Join Up – com.pesrepi.joinup
8. Zombie Killer – com.pesrepi.zombiekiller
9. Space Rocket – com.pesrepi.spacerocket
10. Neon Pong – com.pesrepi.neonpong
11. Just Flashlight – app.mobile.justflashlight
12. Table Soccer – com.mobile.tablesoccer
13. Cliff Diver – com.mobile.cliffdiver
14. Box Stack – com.mobile.boxstack
15. Jelly Slice – net.kanmobi.jellyslice
16. AK Blackjack – com.maragona.akblackjack
17. Color Tiles – com.maragona.colortiles
18. Animal Match – com.beacon.animalmatch
19. Roulette Mania – com.beacon.roulettemania
20. HexaFall – com.atry.hexafall
21. HexaBlocks – com.atry.hexablocks
22. PairZap – com.atry.pairzap

VIDEO: Tri najbolje besplatne aplikacije za navigaciju

(Telegraf.rs)

Tagovi: Android, Aplikacija, Aplikacije, Hakeri, Smartfon, telefon, Virus

Pogledajte sve vesti u poslednja 24 sata

Komentari (3)
Poređaj komentare:
  • N
    Neki tamo

    Šteta nemam ni jednu!

  • N
    Nikola

    Instalirao sam snake atack pre 4 godine ,ali neznam dal je bilo zarazeno tada

  • M
    Moske

    Nista novo sto se tice Androida.... :)

Ako pokušate da nađete ove slike na Facebooku, sačekaće vas prilično zanimljivo iznenađenje

Ako ste se jutros probudili sa prepolovljenim brojem pratilaca na Instagramu - evo o čemu se radi

Google je obrisao 29 aplikacija zbog virusa, a ove 3 preuzelo je preko milion ljudi - da li su i na vašem telefonu?

5 potpuno novih funkcija koje Twitter sprema za iOS

WhatsApp sada ima opciju koja je ključ za čuvanje tajnih poruka od radoznalih pogleda

Prestanite da ga koristite, Internet Explorer ne služi za surfovanje internetom - tvrdi Microsoftov stručnjak za bezbednost

Odmah skinite novi iPhone apdejt jer rešava veliki FaceTime problem

Popularne iPhone aplikacije snimaju vaš ekran bez dozvole - pogledajte kompletan spisak onih koje vas špijuniraju

Google je predstavio ekstenziju koja će vas istog trenutka obavestiti ako vam je neko ukrao loznku ili korisničko ime

Facebook napokon omogućio brisanje poruka - evo kako će se to raditi, i koliko vremena imate

Flickr počinje da briše fotografije korisnika nakon 5. februara - evo kako da ih sačuvate

Odmah apdejtujte Viber jer ćete dobiti 2 veoma važne nove funkcije

Ovaj kul sajt će jednim klikom obrisati pozadinu sa svake vaše fotke bolje od Photoshopa

Facebook puni 15 godina: Pogledajte kako je društvena mreža za ovo kratko vreme pokorila internet

Evo kako da skinete sve svoje Google+ podatke pre nego što bude ugašen

Ovo su svi načini na koje vas je Facebook špijunirao poslednjih godina

Haos u Googleu: Apple je i ovoj kompaniji ubio iOS aplikacije zbog praćenja korisnika

Apple je ozbiljno kaznio Facebook nakon novog skandala sa ličnim podacima korisnika

Facebook ponovo uhvaćen u ogromnom skandalu - plaćao ljudima 20 dolara da špijunira njihove telefone

Apple je onesposobio grupne FaceTime pozive nakon ponižavajućeg baga koji je otkriven

Evo kako za samo nekoliko sekundi vidite WhatsApp poruku koju je neko obrisao

Evo kako možete da dodate Instagram Story filtere na već napravljene fotografije

Polovina mesečnih korisnika Facebooka je lažno, tvrdi najnoviji šokantni izveštaj

Facebook gasi aplikaciju koju ima preko 50 miliona ljudi

Android upozorenje: Ako ste skinuli neku od ovih 9 aplikacija, odmah ih obrišite

Google sprema velike promene koje bi mogle da ubiju ad blokere u Chromeu - ali i donesu jednu veoma pozitivnu stvar

Vlasnici iPhone telefona sada mogu da dele Netflix sadržaj na Instagramu

Fuzion je aplikacija koja će učiniti vaše iPhone fotografije 100 puta boljim

Evo kako da strimujete sadržaj sa vašeg Windows ili macOS kompjutera na Android telefon

Samo jednim klikom ubrzajte Chrome brauzer uz pomoć One Tab aplikacije

Twitter je vlasnicima Androida napokon dao opciju za koju su ga molili, i nalazi se u gornjem desnom uglu aplikacije

Evo kako da obrišete sliku koju ste greškom poslali preko Vibera, WhatsAppa, Messengera ili Facebooka

PLAY J je čet aplikacija koja nudi nešto što konkurencija nema - i zbog toga ćete je redovno koristiti

WhatsApp je počeo da briše poruke na Android telefonima - a svi veruju da je to zbog jedne od ove 2 stvari

AR pornografija je potpuno suluda - pogledajte kako će izgledati na vašem telefonu

WhatsApp uskoro dobija 3 nove funkcije koje će promeniti način na koji šaljete poruke

Ovih 14 aplikacija za iPhone komuniciraju sa poznatim malware serverom - i mogu da vas uvale u ozbiljne probleme ako ih ne obrišete

Ko ima bolji kod - Microsoft, Google ili Amazon?

Ova aplikacija za vremensku prognozu "krade" vaše podatke i krišom skida novac za pretplatu

Postoji način da izbrišete svoj Facebook nalog, a da pritom ne ostanete bez fotografija i prijatelja

Instagram je izazvao pravi haos nakon apdejta koji je potpuno promenio način na koji se prikazuju slike

3 najbolje aplikacije za besplatno slanje SMS poruka i telefoniranje

/
<% galerijaAlt  %>

Najnovije vesti

Dozvoljavam da mi Telegraf.rs šalje obaveštenja o najnovijim vestima