Brzo vam se troši baterija? Ako na telefonu imate neku od ove 22 aplikacije, odmah ih obrišite

Istraživači su otkrili "kriminalne" aplikacije koje troše bateriju vašeg telefona, a možda čak i novac

Android, Telefon, Smartfon
Foto: Pixabay.com

Vlasnici Android telefona upozoreni su na 22 aplikacije koje crpe bateriju telefona, a možda čak mogu i da vas iznenade mnogo većim računom.

"Clickkfraud" aplikacije pretvaraju se da su sasvim normalne aplikacije na Google Play prodavnici aplikacija, međutim, nakon skidanja u tajnosti počinju da se bave kriminalnim radnjama.

Stručnjasti kompanije za beznednost Sophos otkrili su 22 takve Android aplikacije koje su preuzete preko 22 miliona puta.

Među njima se nalazi i aplikacija koja imitira baterijsku lampu i koja je preuzeta preko milion puta - pre nego što je Google uklonio iz svoje prodavnice aplikacija.

Ove aplikacije stvaraju nevidljive oglase i potom varaju osobe koje ih plaćaju da misle da korisnici klikću na njih.

Telefon, iPhone, Android, Virus, Hakeri

Foro: PIxabay.com/Biljana Jovanović

Oglasi se nikada ne prikazuju korisnicima, što znači da ih ne ometaju, već su oglasi skriveni u brauzer prozoru.

Malware onda počinje da simulira neku određenu akciju kornisika unutar oglasa kako bi ljudi koji su ga platili mislili da je ta interakcija potpuno legalna i stvarna.

A brže trođenje baterije je jedan od glavnih signala da na telefonu imate problematičnu aplikaciju.

Ipak, ako želite da izbegnete da u budućnosti skinete neku od ovih aplikacija, to takođe može biti problem jer se čini kao da nemaju negativnih recenzija.

- Jedini sporedni efekat nakon skidanja koji obični korisnici mogu da primete jeste to da im se baterija brže troši i telefon koristi znatno više interneta, objašnjavaju stručnjaci.

Na svu sreću, Google je uklonio ove aplikacija, ali ako ste ih skinuli pre toga, onda bi definitivno trebalo da ih obrišete kako vam ne bi napravile dodatne probleme.

Pogledajte kompletan spisak spornih aplikacija:

Android smartfon, pametni telefon, aplikacije

Foto: Pixabay.com

1. Sparkle FlashLight – com.sparkle.flashlight
2. Snake Attack – com.mobilebt.snakefight
3. Math Solver – com.mobilebt.mathsolver
4. ShapeSorter – com.mobilebt.shapesorter
5. Tak A Trip – com.takatrip.android
6. Magnifeye – com.magnifeye.android
7. Join Up – com.pesrepi.joinup
8. Zombie Killer – com.pesrepi.zombiekiller
9. Space Rocket – com.pesrepi.spacerocket
10. Neon Pong – com.pesrepi.neonpong
11. Just Flashlight – app.mobile.justflashlight
12. Table Soccer – com.mobile.tablesoccer
13. Cliff Diver – com.mobile.cliffdiver
14. Box Stack – com.mobile.boxstack
15. Jelly Slice – net.kanmobi.jellyslice
16. AK Blackjack – com.maragona.akblackjack
17. Color Tiles – com.maragona.colortiles
18. Animal Match – com.beacon.animalmatch
19. Roulette Mania – com.beacon.roulettemania
20. HexaFall – com.atry.hexafall
21. HexaBlocks – com.atry.hexablocks
22. PairZap – com.atry.pairzap

(Telegraf.rs)

Tagovi: Android, Malware, Prevara, Smartfon, telefon, Virus

Pogledajte sve vesti u poslednja 24 sata

Nova Instagram promena koju influenseri mrze sada stiže u 6 novih zemalja

Otkriveno 7 aplikacija koje prate sve što radite, pogledajte koje su i odmah ih obrišite

Igrate se sa popularnim aplikacijama koje vas čine starijim i smešnijim? Razmislite o posledicama...

Pali Facebook i Instagram, čitaoci nam se žale da ne mogu da otvore aplikacije

Svi u Srbiji su poludeli za FaceApp aplikacijom, ali sa njom postoji ozbiljan problem

Twitter će uskoro predstaviti svoj potpuno novi sajt - pogledajte šta se sve menja

Obrišite je ako je imate - ova igra je ukrala šifre hiljada Android korisnika

Evo šta znače sve ikone koje vas sačekaju kada otvorite Facebook

Sada u Windowsu možete da otvarate RAW fajlove, a da ne palite Photoshop

Pao Twitter, korisnici širom sveta prijavljuju grešku na web i mobilnoj platformi

Jedna od najboljih Googleovih funkcija sada radi i na srpskom

Twitter će početi da briše sve komentare koji vređaju ovu grupu ljudi

Fitbit sada ima potpuno novi izgled aplikacije - pogledajte šta se sve promenilo

Budite prvi koji će testirati novu Messages app za Android

Google je dodao posebno dugme u Chrome koje će vam olakšati život - i možete sad da ga preuzmete

Nagrađivana aplikacija Wolt širi svoju zonu dostave

1.325 aplikacija pristupa vašim ličnim podacima, iako ste im to zabranili

Evo kako da sa vašeg kompjutera odgovarate na sve poruke koje vam stignu na telefon

Jedan veoma važan detalj promakao je svima kada je juče pao Facebook - i uopšte nije naivan

Pali Facebook, WhatsApp i Instagram u celom svetu, a u Srbiji - samo u Beogradu

Svima je promaklo: Facebook je pored svoje nove valute lansirao još jednu mnogo fascinantniju stvar

3 iPhone aplikacije koje se plaćaju, a sada možete potpuno besplatno da ih skinete

Gugl broji putnike u autobusima: Od danas dostupna nova opcija na mapama

Izuzetno veliki broj aplikacija za iOS i Android ima ranjivost zbog koje mogu da vam ukradu podatke

Yandex.Taxi kreirao račune za porodice i firme!

YouTube testira drugu najbolju stvar od kada je predstavio Dark Theme

Evo koliko novca zarađuju developeri za Android, a koliko za iOS

Nova iPhone funkcija bi mogla da vam uštedi ozbiljan novac

6 plaćenih iPhone aplikacija koje sada možete da skinete besplatno

Odmah apdejtujte Firefox - jer zbog ozbiljnog baga hakeri mogu da vam preuzmu kompjuter

Evo šta ćete sve izgubiti ako koristite Android telefon koji Google ne podržava

Google je rešio da ne čeka operatore i počeo je da na telefonima aktivira RCS SMS - evo šta to znači

Vaš telefon će uskoro početi da pokazuje gde ste parkirali svoj auto

Facebook menja način na koji će prikazivati komentare jer želi "smislene konverzacije"

Na WhatsApp dolazi 5 novih promena - evo koje će vam se svideti, a koje ćete mrzeti

WhatsApp ima veliki problem sa funkcijom koju koriste milioni

Evo kako da potpuno besplatno i legalno skinete aplikacije koje se plaćaju

Pao Instagram: Milioni ljudi ne mogu da postave fotografije i storije

Firefox dobija potpuno novi izgled - biralo se između ove dve verzije

Facebook ima novu aplikaciju koja će vam platiti ako je koristite

Google testira novu funkciju koja bi mogla da reši najveći problem sa taksistima i uštedi vam ozbiljan novac

Facebook bi ovog meseca mogao da predstavi svoju kripto valutu - evo kako će se zvati i kome je namenjena

/
<% galerijaAlt  %>

Najnovije vesti

Dozvoljavam da mi Telegraf.rs šalje obaveštenja o najnovijim vestima