≫ 

Amazon Web Service pao po treći put ovog meseca

Greška u data centru u severnoj Virdžiniji uticala na Slack, Epic Games i druge.

  • 0
Foto: Pixabay

Decembar je izgleda bio težak mesec za Amazon — barem za Amazon Web Services. Veoma popularna računarska platforma u oblaku pretrpela je juče treći prekid rada ovog meseca, što je uticalo na Slack, Epic Games Store i nekoliko drugih usluga.

Korisnici Slack-a, platforme za razmenu poruka na poslu, primetili su probleme sa radom ove aplikacije ubrzo nakon pada AWS-a, a Epic Games Store kaže da im je pad prouzrokovao probleme sa “loginom, bibliotekom igara i kupovinom”.

AWS je 7. decembra zabeležio prvi prekid rada ovog meseca, što je uticalo na kriptovalute, brokerske i druge usluge.

Coinbase je prijavio značajne probleme, kao i servisi za striming Netflix i Disney +. Pad je uticao i na sam Amazon, pošto prodavci nisu mogli da pristupe Centru za prodavce da bi upravljali porudžbinama.

Drugi prekid, 15. decembra, desio se u data centru na Zapadnoj obali. To je uticalo na usluge kao što su Facebook, Slack, Hulu i DoorDash.

Kompanija kaže da i dalje radi na rešavanju problema sa povezivanjem.

Šta je tačno AWS?

Amazon Web Services (AWS), platforma u oblaku koju nudi Amazon, postala je ogromna komponenta poslovnog portfelja giganta e-trgovine.

AWS se sastoji od mnogo različitih proizvoda i usluga računarstva u oblaku. Veoma profitabilna divizija Amazona preduzećima obezbeđuje servere, skladištenje podataka, umrežavanje, e-poštu, razvoj mobilnih uređaja i bezbednost, između ostalog. AWS se može podeliti na tri glavna proizvoda: EC2, Amazon-ov servis virtuelnih mašina, Glacier, jeftina usluga skladištenja u oblaku i S3, Amazonov sistem skladištenja.

AWS je toliko veliki i prisutan u svetu računarstva da je daleko nadmašio svoje konkurente. Od prvog kvartala 2021. godine, jedan nezavisni analitičar navodi da AWS drži preko trećine tržišta sa 32,4 odsto, Microsoft Azure ga prati sa 20, a Google Cloud sa 9 odsto.

Kako AWS koristi ogroman broj preduzeća, svaki pad i prestanak rada koji se desi je dalekosežan i oseti se širom industrije, a finansijski gubici mogu potencijalno iznositi milione.

(Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA