Umro Cvijetin Milaković
Istaknuti kulturni poslenik Cvijetin Milaković preminuo je 18. januara, piše Subotica.info.
Rodio se u Kalabači, u Bosni i Hercegovini 26. jun 1951. godine. U Suboticu je došao kao student pre više od pola veka, a upravo u ovom gradu je zasnovao porodicu, proveo životni vek i ostavio duboktrag u kulturnom životu zajednice.
Cvijetin Milaković je Suboticu doživljavao kao svoj grad.
"Tolerancija koja je ovde oduvek vladala dopustila mi je da budem svoj, a ja sam to poštovao i trudio se da se tako i sam prema drugima odnosim", rekao je svojevremeno Svijetin
Bio je osnivač i dugogodišnji sekretar Akademskog kulturno-umetničkog društva „Su Lola“, u kojem je generacijama mladih prenosio ljubav prema muzici, folkloru, poeziji i tradiciji. Takođe, Cvijetin Milaković je bio jedan od osnivača i organizatora Festivala ljubavi i vina.
Bio je osnivač likovne kolonije "Obojeni tonovi", koju je vodio kroz čak 125 saziva. Takođe, Cvijetin je okupljao je frulaše i izvođače izvorne narodne muzike, čuvajući i negujući bogato nasleđe narodne tradicije.
Posebno mesto u njegovom radu zauzima likovna kolonija „Obojeni tonovi“, koju je osnovao i vodio kroz čak 125 saziva, okupljajući umetnike iz zemlje i regiona. Sa istom posvećenošću okupljao je frulaše i izvođače izvorne narodne muzike, čuvajući i negujući bogato nasleđe narodne tradicije.
Cvijetin Milaković je ostavio veliki trag u kulturi.
(Telegraf.rs/izvor: Subotica.Info)
Video: Narodno pozorište u Beogradu proslavilo slavu i podelilo godišnje nagrade
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.