≫ 

Svetski u Kombank dvorani: Pogledajte kako je bilo na beogradskoj premijeri filma "Bilo jednom u Srbiji"

Brojne poznate ličnosti nisu propustile da pogledaju film Petra Ristovskog, a publika je aplaudirala ekipi filma

  • 0

Nakon Leskovca i Niša, film "Bilo jednom u Srbiji" reditelja Petra Ristovskog je premijerno prikazan i u Beogradu. U Kombank dvorani je bilo svetski, a brojne poznate ličnosti prisustvovale su ovom događaju.

Naravno, na čelu filmskom ekipom. Glumica Sloboda Mićalović zablistala je u crno-beloj odevnoj kombinaciji, Viktor Savić i Nemanja Oliverić u elegantnom odelu, Teodora Ristovski u zelenoj haljini...

Događaju u Kombank dvorani su prisustvovali Danica Ristovski, Stefan Piale, Suzana Mančić, Pavle Jerinić, Natalija Kukić, Vuk Kostić i mnogi drugi.

Budući da je Leskovac bio u centru pažnje filma, na premijeri se služio i roštilj.

Premijera filma Foto: Amir Hamzagic/ATAImages

Film "Bilo jednom u Srbiji" je drama u tri čina spaja bajku sa istorijom. Kako je Leskovac od učmale kasabe postao "Mali Mančester" (scenografkinja Ana Milošević), a kako je orijentalnu nošnju zamenila bečka i pariska moda (kostimografkinja Dragica Laušević). pripoveda film "Bilo jednom u Srbiji".

-  Priča se događa u Leskovcu, mom rodnom gradu. Kada sam bila klinka, znam da sam pitala roditelje: "Otkud Leskovcu...?", znam da mi je tata rekao: "Pa zato što je on bio kao mali Mančester. Divan, bogat grad, ušuškan sa predivnim ljudima...". Baš smo dodatkli tu priču koju sam slušala kada sam bila mala. E, takav je naš film, samo na filmskim jezikom ispričan, bajkovit... - rekla je Sloboda Mićalović svojevremeno gostujući na K1 televiziji.

Film je snimljen na autentičnim lokacijama (direktor fotografije Dalibor Tonković, izvršni producent Miroslav Mogorović) i na melodičnom leskovačkom dijalektu. Ovo nije samo film o gradu koji je poznat po roštilju, specifičnom dijalektu, melodičnom govoru koji je pravo bogatstvo, "paprikarenju", po štofovima, sapunima, lekovima, šamponima i, na kraju po o specifičnom duhu koji je i danas pogonsko gorivo za vanvremensku

fabriku smeha, ovo je sećanje na čuvene leskovačke porodice čije je preduzetništvo pre jednog veka bilo inspiracija za film.

- Svestan sam da se u Srbiji rado gledaju filmovi epohe, a posebnu odgovornost sam imao prema Leskovčanima i njihovom gradu. Probali smo da predstavimo Leskovac kao razvijeni grad između dva svetska rata, a ljude u njemu kao vredne vizionare - rekao je reditelj Petar Ristovski za Tanjug.

Pogledajte kako je bilo na premijeri filma "Bilo jednom u Srbiji" u Kombank dvorani u Beogradu:

Svaki dobar film ima dobru ljubavnu priču. U našoj priči su čak dve! Tokom i posle Prvog svetskog rata, dva mladića i dve devojke iz Leskovca – Cone (Viktor Savić) i Dine (Nemanja Oliverić) – i Zorka (Teodora Ristovski) i Ružica (Sloboda Boba Mićalović) - imali su različite sudbine. Dineta su saveznici odveli do Pariza, gde je naučio sve o lepotama života i svetlima metropole. Cone je, posle ranjavanja i amnezije, završio u Mančesteru, tadašnjoj prestonici industrijskog razvoja, gde je načio kako se samo kroz crni fabrički dim i težak rad stiže do uspeha.

Opijeni pobedom u ratu i nepovratno inficirani "duhom slobode i napretka" koji su osetili u "velikom svetu", dva mladića vraćaju se u svoj oronuli Leskovac. Dine u svoj mali, sada već nepostojeći bioskop, a Cone svojoj verenici Zorki, koja posle pet godina čekanja, nevoljno daje pristanak da je otac uda za ratnog liferanta Aćima Prokića (Radovan Vujović). Cone će pokušati svoju staru ljubav da vrati, a Dine da svoju novu ljubav pronađe. I tako počinje borba „starog” i „novog”, u svakom smislu. Za velika dela potrebno je sasvim malo prave ljubavi, ali i pomoć i mudrost gazda Mite (Miodrag Miki Manojlović) U filmu igraju i: Zoran Cvijanović, Dragan Petrović Pele, Mira Banjac, Ivan Bekjarev, Dragan Boža Marjanović, Andrija Stoilković...

Nakon Beograda, film "Bilo jednom u Srbiji" imaće premijeru u Novom Sadu 10. marta, a posle ulazi u redovnu bioskopsku distribuciju.

Pogledajte trejler:

(Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA