Poznato je kada će u bioskop film "Gospodar prstenova: Lov na Goluma"

V. Đ.
V. Đ.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Warner Bros. Pictures je potvrdio datum izlaska novog spin-off filma „Gospodar prstenova“ koji režira Endi Serkis.

Film "Gospodar prstenova: Lov na Goluma" je privremeno najavljen 2023. godine, a Endi Serkis, koji je tumačio ulogu Golluma u originalnoj trilogiji Pitera Džeksona, vraća se u tu ulogu i ujedno će režirati film.

Kako je objavio "Deadline" u četvrtak, 8. maja, film će sada biti prikazan u bioskopima 17. decembra 2027. godine. Zanimljivo je da je Dizni za isti datum trenutno rezervisao premijeru još neimenovanog filma iz serijala "Ratovi zvezda", ali se sada očekuje da će se to promeniti.

Period sredine do kraja decembra pokazao se kao uspešan za Džeksonovu trilogiju "Gospodar prstenova" (2001–2003), kao i za trilogiju "Hobit" (2012–2014). Zajedno, ovi filmovi su zaradili skoro 6 milijardi dolara (oko 4,5 milijardi funti) širom sveta.

Međutim, nedavni izlet franšize u anime žanr sa filmom "Gospodar prstenova: Rat Rohirima", koji je izašao u decembru prošle godine, nije postigao očekivani uspeh na bioskopskim blagajnama, zaradivši nešto više od 20 miliona dolara (oko 15 miliona funti) širom sveta.

Film "Lov na Goluma# imaće scenario koji potpisuju Fran Voš i Filipa Bojens, dve od scenaristkinja originalne trilogije, zajedno sa Fibi Gitins i Artijem Papageorgijuom. Voš i Bojens će ujedno biti i producentkinje filma, uz saradnju Pitera Džeksona.

Radnja filma se očekuje da bude smeštena između događaja iz "Hobita" i "Družine prstena", istražujući do sada neispričane priče iz Gollumovog života, uključujući kako su ga progonili Sauron, Gandalf i Aragorn.

Warner Bros. takođe radi na još jednom igranom filmu smeštenom u Srednju Zemlju, koji za sada nema naziv. Ser Ian Mekelen je prošle godine izjavio da bi razmotrio povratak ulozi Gandalfa, ako bude „još živ“ kada snimanje počne.

Vigo Mortensen se takođe osvrnuo na mogućnost povratka u franšizu kao Aragorn. „Voleo sam da igram tog lika. Mnogo sam naučio igrajući ga i uživao sam. Vratio bih se samo ako bih zaista bio odgovarajući za tu ulogu u godinama u kojima sam sada. Bilo bi besmisleno drugačije,“ rekao je.

U međuvremenu, Amazon Prime Video je ranije ove godine potvrdio da će se serija Prstenovi moći, koja je svojevrsni prequel, sigurno vratiti i za treću sezonu. Druga sezona je emitovana od avgusta do oktobra 2024. godine, a snimanje novih epizoda trebalo bi uskoro da počne.

(Telegraf.rs/izvor: NME)

Video: Miodrag Radonjić o predstavi " Više od igre"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA