
Stiže novi film "Saučesnici": Jaka glumačka postava, reditelj otkriva detalje
Gost nove epizode video serijala "Tanjug Reflektor“ bio je reditelj Marko Novaković, koji je govorio o svom novom dramskom filmu "Saučesnici“.
Novaković je istakao da je povod za film, čiji je scenario pripremio student Ognjen Obradović, potekao od istraživanja saobraćajnih nesreća u kojima vozač pobegne sa mesta događaja.
"Razmišljali smo šta je suština i svrha filma i shvatili da nas najviše zanima ono što se dešava u glavama onih koji su počinili te zločine, kao i u celokupnom društvu i njihovim bližnjima. To smo želeli da prikažemo u ovom filmu“, rekao je reditelj, dodavši da je priča filma globalna metafora koja se može prepoznati i u drugim kulturama.
O odabiru glumačke ekipe naglasio je da je od početka znao da će jednu od glavnih uloga poneti glumac Radovan Vujović, sa kojim do sada nije sarađivao.
"On je jedan od mojih omiljenih glumaca, iz Užica je, gde se radnja filma i dešava. Bilo je samo pitanje da li će on hteti da igra u takvom filmu. Pristao je i hvala mu na tome“, poručio je Novaković.
Prema njegovim rečima, glavna junakinja Sofija, koju tumači glumica Nevena Nerandžić, nosi priču celog filma, a upravo je Nerandžić bila idealan izbor za protagonistkinju.
"Tu su i glumci sa kojima sam oduvek želeo da radim i koji su mi to omogućili u ovom filmu – Milica Jenevski, Zlatan Vidović, Anica Dobra, Danica Ristovski, Zoran Cvijanović“, rekao je Novaković, dodajući da glumačku ekipu čini plejada umetnika različitih generacija.
Dodao je da ekipu čine i Anita Ognjanović, Jovan Belobrković, kao i petoro glumaca iz regiona.
Istakao je da film krasi više segmenata, među kojima su realizam, humor, ali i težina priče.
"Ima mnogo dobrih karaktera i nekoliko obrta, što nećemo sada otkrivati, ali u svakom slučaju nadam se i verujem da će publika voleti ovaj film“, kazao je Novaković.
Govoreći o kreativnom procesu, istakao je da je bilo najzahtevnije postići intenzivan plan snimanja, kao i proširiti scenario na mini televizijsku seriju od četiri epizode.
"Snimali smo u Užicu, koje je sjajno, kao i domaćini koji su nam omogućili sve što smo želeli. Vreme je nekad bilo na našoj strani, nekad protiv nas. Borili smo se s različitim stvarima, ali mislim da smo uspeli da snimimo baš sve onako kako smo želeli i da će to publika prepoznati“, zaključio je reditelj.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Milan Milosavljević na "Nušićijadi": Svakoga ko ne bude imao osmeh na licu smatraću sumnjivim licem
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.