
Glumac iz originalne filmske franšize će glumiti u seriji "Hari Poter"
Vorvik Dejvis je potvrđen kao deo glumačke postave za televizijsku seriju "Hari Poter", u kojoj će ponovo tumačiti jednu od uloga koje je imao i u filmovima.
Dejvis je otkriven kao prvi glumac iz originalne filmske franšize – zasnovane na serijalu knjiga Dž. K. Rouling – koji će učestvovati u predstojećoj seriji rađenoj za HBO.
U seriji, koja se očekuje na ekranima 2027. godine, Dejvis će ponovo preuzeti ulogu profesora Filiusa Flitvika. U filmovima je takođe igrao i lik Gripuka – goblina zaposlenog u Gringots čarobnjačkoj banci – međutim, ovu ulogu u seriji tumačiće Li Gil.
Vest je objavljena kao deo proslave "Back To Hogwarts" danas (1. septembra), a tom prilikom su prvi put otkriveni i drugi novi članovi glumačke postave.
Kako prenosi Deadline, među novim ulogama su i Din Tomas, učenik Hogvorts škole koji je bio deo Grifindor kuće, kao i učenici Sliterina, Vinsent Krab i Gregori Gojl. Tomasa će tumačiti Elajdža Ošin, a Kraba i Gojla Fin Stivens i Vilijam Neš.
Takođe je potvrđena Sirin Saba u ulozi profesorke Pomone Sprout (koju je u filmovima igrala Miriam Margoljes), Ričard Darden kao profesor Katbert Binz i Brid Brenan kao Madam Popi Pomfri. Binz je duh profesora koji nastavlja da predaje u Hogvortsu i pojavljuje se u knjigama Dž. K. Rouling, ali ne i u filmskoj franšizi. Pomfri je bolničarka koju je u filmovima igrala Džema Džouns.
(Telegraf.rs/izvor: NME)
Video: Dobrić analizirao meč sa Česima
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.