Dušan je našao rešenje u "Slagalici" za nekoliko sekundi, da li biste vi? U pitanju je reč koji mnogi ne znaju

V. Đ.
V. Đ.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Sinoć je na Prvom programu RTS-a prikazana prva partija finala 189. ciklusa "Slagalice", a finalisti Dušan Milojević i Slobodan Jovanović pokazali su odlično znanja.

Sam početak bio je jak, budući da su takmičari osvajali maksimalan broj poena.

U prvoj igri "Slagalica", Dušan je našao rešenje za samo nekoliko sekundi. U pitanju je reč od 12 slova koji mnogi i ne znaju. To je "hipokoristik". 

"Hipokoristik", rekao je Dušan, što bila i reč kompjutera, tako da je Milojević dobio tih 12 poena, plus dodatnih 5.

Ukoliko se pitate šta je "hipokoristik", evo i objašnjenja.

Hipokoristik je reč odmila, umiljata reč ili modifikacija imena koja se koristi iz osećanja ljubavi, nežnosti ili naklonosti prema nekoj osobi ili predmetu. Hipokoristici se formiraju skraćivanjem, imitiranjem dečjeg govora ili dodavanjem deminutivnih nastavaka, a potiču od grčke reči "hypokoristikós", što znači umilan.

Inače, u drugoj igri "Slagalice", Slobodan je uzvratio. Našao je reč od 12 slova, što je bila i reč kompjutera, i osvojio kao Dušan 17 poena.

Milojević i Jovanović, kao što smo naveli, pružili su odlično znanje. Nakon prvog finalnog susreta, Dušan vodi rezultatom 175:116.

Danas će biti poznato ko od njih dvojice će biti šampion 189. ciklusa "Slagalice".

Ako ste propustili njihov prvi susret, pogledajte:

(Telegraf.rs)

Video: Jelena Simić o "Slagalici", koje igre najviše voli, s kojom koleginicom je u najboljem odnosu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA