Darko Tuševljaković dobitnik 72. NIN-ove nagrade

V. Đ.
V. Đ.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Dobitnik 72. NIN-ove nagrade je Darko Tuševljaković  za roman "Karota".

Kako je navedeno u Kolarčevoj zadužbini, odluka je doneta jednoglasno, iako je bilo naporno za žiri doneti odluku, pošto je dosta romana bilo na konkursu.

Laureat je naveo da je ovo najviša nagrada koju pisac može dobiti u našoj zemlji.

Darko priznaje da je u šoku što je dobitnik i da je pisanje knjige "Karota" dugo ttajalo - 2 godine i da je kod njega prisutan umor.

U užem izboru su bili romani "Karota" Darka Tuševljakovića u izdavaštvu Lagune, "Balada o ubici i ubici i ubici" Dalibora Pejića u izdavaštvu Geopoetike, "Frau Beta" Laure Barne u izdavaštvu HERAedu, "Besmrtne ludosti gospođe Kubat" Milana Tripkovića u izdavaštvu Akademske knjige.

U konkurenciji subili  i "Razgovori s vješticom" Vladimira Vujovića u izdavaptvu Sumatre, "Opatija Svetog Vartolomeja" Miloša Perišića u izdavaštvu No rules publishing.

Uskoro opŝirnije...

(Telegraf.rs)

Video: Svi su gledali u ovaj prizor na Adi: Pogledajte video snimak neposredno pred plivanje za Časni krst

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA