Okupljanje u Beogradu zbog Gabi Novak, Arsena i Matije Dedića: "Bili su veći od Jugoslavije"

V. Đ.
V. Đ.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 4

U utorak u Beogradu,  u 20:30, biće održano okupljanje kod Terazijske česme u znak sećanja na Gabi Novak, Arsena i Matije Dedića.  Kako se navodi, ljudi će u njihovi čast pali sveće i ostavljati cveće, piše N1.

Poziv na okuljanje osvanuo je na društvenim mrežama. Tamo se navodi da su Gabi, Arsen i Matija "bili veći od Jugoslavije i da je njihovim odlaskom završena jedna epoha".

Gabi Novak preminula je u 89. godini života. Njen sin, Matija, umro je u junu ove godine, a Arsen Dedić pre 10 godina.

(Telegraf.rs/izvor: N1)

Video: Klinac Partizana doneo bod Radničkom u Ivanjici

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Građanka

    12. avgust 2025 | 08:44

    Beograd ne sme da zaboravi ni Milutina Dedića, Arsenovog starijeg brata, slikara, putopisca, boema,koji je ogroman deo svog života proveo ovde, spajajući magiju dalmatinskog kamena i zaboravljenih kutaka Srbije

  • No numero

    12. avgust 2025 | 08:00

    N1 zaboravlja krvavi raspad te Jugoslavije, sve politiziraju Izvini Gabi, sramota je sto te neki na putu tvoje vecnosti zloupotrebljavaju!

  • SVM

    12. avgust 2025 | 09:18

    Lep gest.Bili su mi dragi,nekako simbol moje mladosti i zajedništva. Samo da je Bog bio milostiv i da zameni datume odlaska Gabi i sina. Da ona ode pre dva meseca

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA