KALEO prvi put nastupa u Srbiji 12. juna u Luci Beograd

V. Đ.
V. Đ.    ≫   
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Jedan od najuzbudljivijih svetskih bluz rok bendova KALEO po prvi put će nastupiti u Srbiji 12. juna u jedinstvenom ambijentu Luke Beograd! Koncert je deo svetske turneje Way Down We Go, a povodom desetogodišnjice njihovog platinastog debi albuma A/B. Publika će imati priliku da uživo čuje pesme sa najnovijeg albuma Mixed Emotions, kao i najveće hitove koji su obeležili karijeru benda.

Poznati po svojim žestokim nastupima uživo, tri godine su neprekidno bili na turneji promovišući svoj platinasti debi album A/B, sa mega hitom „Way Down We Go“. Pesma je deo Spotify Billions kluba sa više od 1,5 milijarde strimova i pojavljuje se u skoro 3 miliona TikTok videa, čime je postala jedna od najviralnijih pesama u istoriji te platforme. Video za pesmu "Way Down We Go" snimljen je u unutrašnjosti vulkana Þríhnúkagígur na Islandu, koji je jedini vulka na svetu gde je tako nešto moguće.

Bend KALEO potiče iz Mosfellsbæra, malog grada u predgrađu Rejkjavika na Islandu, a formirali su ga prijatelji iz detinjstva 2012. godine. Članovi su JJ Julius Son (vokal/gitara), David Antonsson (bubnjevi), Daniel Kristjansson (bas) i Rubin Pollock (gitara). Nakon što su sakupili preko 6 milijardi globalnih strimova, više od 70 međunarodnih zlatnih, platinastih i dijamantskih priznanja, bezbroj rasprodatih nastupa i pojavljivanja na značajnim festivalima kao što su Coachella, Lollapalooza, Bonnaroo i drugi, islandski rok bend KALEO nominovan za Grammy® dokazao je da je svetski fenomen. Nastupali su kao predgrupa The Rolling Stones u Austriji, a prema podacima iz 2017. godine, Kaleo je bio najpretraživaniji islandski pojam na Google-u.

Na koncertu u Beogradu publika će uživati u poznatim hitovima poput I Can't Go on Without You, Save Yourself, Backbone, Broken Bones, All The Pretty Girls, Run No More i mnogim drugim. Bend je nedavno završio “Mixed Emotions” turneju, rasprodavši dvorane širom sveta, a sada donosi svoju jedinstvenu muziku i atmosferu i u srpsku prestonicu.

Koncert benda KALEO je jedan u nizu koncerata svetskih muzičkih zvezda koje ove godine u Srbiju dovodi koncertna agencija Charm Music. Ne propustite priliku da budete deo spektakla koji će se dugo pamtiti i na vreme obezbedite svoje ulaznice na prodajnim mestima i platformi eFinity.rs. Prodaja ulaznica počinje u petak 30. januara u 11 časova.

(Telegraf.rs)

Video: Darku Tuševljakoviću uručena NIN-ova nagrada u Kolarcu za roman "Karota"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA