Umro Alan Ozmond, osnivač i najstariji član grupe The Osmonds
Alan Ozmond, najstariji aktivni član čuvene muzičke postave The Osmonds, preminuo je u ponedeljak u 76. godini života. Vest o njegovoj smrti potvrdila je porodica Ozmond u zvaničnom saopštenju dostavljenom medijskoj kući KSL.
U poslednjim trenucima, uz Alana su bili njegova supruga Suzan i svih osmorica sinova. Porodica u saopštenju nije navela specifičan uzrok smrti, zamolivši javnost za privatnost u ovim teškim trenucima.
Počeci i svetska slava
Alanova muzička karijera počela je veoma rano, kada je imao samo 12 godina. On je, zajedno sa braćom Vejnom, Merilom i Džejem, osnovao prvobitni "barbershop" kvartet. Grupa je kasnije postala globalni fenomen kada su im se pridružili mlađa braća Doni i Džimi. Njihova sestra, Mari Ozmond, takođe je postala deo porodičnog muzičkog nasleđa, ostvarivši veliku karijeru u televizijskim nastupima i na sceni, najčešće u paru sa bratom Donijem.
Vrata svetske slave otvorila su im se nakon zapaženih nastupa u popularnoj emisiji "The Andy Williams Show", gde su postali miljenici publike širom sveta.
Kreativni stub grupe
Iako su svi članovi bili talentovani, Alan je bio ključna figura u kreativnom smislu. Kao kompozitor i tekstopisac, bio je zaslužan za stvaranje nekih od najvećih hitova grupe, uključujući pesmu „One Bad Apple“, kao i kritički hvaljenu i energičnu numeru „Crazy Horses“, koja je pokazala svestranost benda.
Borba sa bolešću i porodično nasleđe
Pored uspešne karijere, Alanov život obeležila je i decenijska borba sa zdravljem. Još 1987. godine dijagnostikovana mu je multipla skleroza, sa kojom se nosio dostojanstveno i hrabro, često govoreći o tome kako mu je vera i podrška porodice pomogla da prebrodi najteže trenutke.
Alan Ozmond iza sebe ostavlja ogromno nasleđe. Pored supruge i osam sinova, bio je ponosni deda 30 unučadi i pradeda petoro praunučadi. Njegov doprinos pop muzici i uticaj koji je imao kao vođa jedne od najpoznatijih muzičkih porodica svih vremena ostaće upamćeni decenijama koje dolaze.
(Telegraf.rs/izvor: deseret.com)
Video: Ognjen Dobrić nije želeo o Partizanu pred Barselonu: "Ovu utakmicu smo izgubili, a već sutra..."
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.