Pozorišni maraton u Somboru od 10. do 13. juna: Premijera "Slike Dorijana Greja" u subotu privlači pažnju

   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Narodno pozorište Sombor 34. put organizuje Pozorišni maraton koji će biti održan od 10. do 13. juna pod sloganom „Bolji život”. U subotu 13. juna, na Maratonu će biti izvedena predstava Slika Dorijana Greja Oskara Vajlda u režiji Nataše Radulović.

Premijera predstave u kojoj igraju Joakim Tasić, Srđan Timarov, Vesna Čipčić, Teodor Vinčić, Jana Nenadović i Stefan Jevtović održana je 10. oktobra 2025. godine. Bila je to prva premijera Jugoslovenskog dramskog pozorišta u ovoj sezoni.

Dramaturg je Nataša Radulović, scenograf Jasmina Holbus, kostimograf Biljana Grgur, kompozitor Ana Krstajić, scenski pokret je oblikovala Marta Bjelica, a scenski govor Ljiljana Mrkić Popović.

Jedno od najznačajnijih književnih dela 19. veka bavi se opsesivnim odnosom prema lepoti, spoljašnjom ljušturom i onim što je ispod nje. U svom jedinom romanu Vajld piše o grehu i savesti, opasnostima koje krije velegrad i teskobi duše. „Slika Dorijana Greja” nije samo velika literatura, nego i civilizacijska i kulturološka prekretnica u načinu mišljenja i poimanja temeljnih vrednosti i našeg doba.

Predstava Slika Dorijana Greja otvorila je ovogodišnji 31. Međunarodni festival malih scena u Rijeci u maju.

(Telegraf.rs)

Video: Jovana Dragojlović

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA