Zvezda ruši rekord u Emiratima?

   
Čitanje: oko 2 min.
  • 15

Crveno-beli u pohodu na osmu uzastopnu pobedu u Evroligi

U okviru 10. kola Evrolige, večeras od 20 časova, Crvena zvezda gostuje ekipi Dubaija u meču koji obećava neizvesnost i visok tempo. Beograđani su trenutno najvreliji tim u takmičenju, dok domaći sastav pokušava da zaustavi negativan niz i povrati samopouzdanje pred svojim navijačima.

Dubai je u lošoj seriji rezultata. Četiri vezana poraza u Evroligi su dodatno poljuljala ekipu koja se već duže vreme muči sa kadrovskim problemima. Iako je ofanzivni potencijal neupitan, što i potvrđuje jedan od najboljih napadačkih rejtinga u ligi, slaba odbrana i nestabilnost u završnicama mečeva skupo ih koštaju. U prethodnim duelima protiv Asvela, Baskonije, Valensije i Hapoela, tim Jurice Golemca je redovno padao u poslednjim deonicama, što je otvorilo niz pitanja pred duel sa liderom Evrolige.

Najveća nevolja za domaće je izostanak Džanana Muse i Natea Mejsona, dok je status Džastina Andersona i Mfiondua Kabengelea i dalje neizvestan. Ipak, dobra vest za Dubai je da će se konačno u sastavu naći srpski reprezentativac Aleksa Avramović, koji bi mogao da donese novu energiju u spoljnjoj liniji.

Crvena zvezda, sa druge strane, izgleda impresivno. Sedam uzastopnih pobeda pod vođstvom Saše Obradovića dovele su tim do samog vrha tabele. U prošlom kolu u Beogradu, Crveno-beli su nadigrali aktuelnog šampiona, Panatinaikos, rezultatom 86:68, čime su potvrdili izvanrednu formu i još jednom demonstrirali zašto imaju najbolju odbranu u takmičenju.

Ono što dodatno impresionira jeste činjenica da su Zvezdini rivali u tom pobedničkom nizu redom bili Fenerbahče, Real Madrid, Makabi, Baskonija i Žalgiris – ekipe iz samog evropskog vrha. Džared Batler se dobro uklopio, Čima Moneke pruža konstantne partije na elitnom nivou, a dubina u rotaciji omogućava Obradoviću da ravnomerno rasporedi minutažu i energiju, čak i u odsustvu nekoliko bitnih igrača.

Ipak, gostovanje u Dubaiju predstavlja izazov. U pitanju je prvi duži put Crveno-belih posle dužeg vremena, što bi moglo da utiče na ritam. Pored toga, domaćin je izuzetno motivisan da prekine seriju poraza baš protiv jednog od favorita za plasman na fajnal-for.

Zvezda će i večeras biti bez nekoliko igrača, jer Devonte Grejem, Ajzea Kenan, Džoel Bolomboj, Džasijel Rivero i Tajson Karter ostaju van tima, dok je nastup Džordana Nvore pod znakom pitanja.

Dva tima su se već sastajala – Crvena zvezda je slavila u Superkupu početkom sezone (82:80), ali prošle sezone Dubai je dva puta bio bolji u regionalnom takmičenju. Sve to dodatno zagreva atmosferu pred večerašnji duel u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Ovaj meč možete ispratiti uživo na AdmiralBet.rs, gde vas čeka kvota 1,92 na celokupnu evroligašku ponudu za poene igrača.

Registrujte se odmah i preuzmite Bonus dobrodošlice – do 10.000 dinara bez depozita, do 300% bonusa na prvi depozit i 5 dana besplatne igre.

(Telegraf.rs/PR)

Video: Prve reči Penjaroje posle bruke protiv Makabija: "Igrali smo dobru košarku samo u prvih 10 minuta.."

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Mrcke

    11. novembar 2025 | 15:29

    Prvo i osnovno, Zvezda igra u 17 casova.

  • Goran Jovičić Sigal

    11. novembar 2025 | 16:49

    Ne znam čemu euforija kad kreću sad porazi zaredom 6-7 minimum...

  • Dule

    11. novembar 2025 | 15:03

    Od večeras kreću porazi i pljuvanje, psovanje, smene, prozivke, kukanje na sudije, saopštenja... ciganska posla

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA