Čikago Bulsi došli u Beograd zbog Partizana i Zvezde: Ušli u Hram Svetog Save, oduševili se zbog srpske reči
Večiti derbi između Partizana i Crvene zvezde u košarci je nešto što svako mora da doživi barem jednom u životu ukoliko je ljubitelj sporta pod obručima. Ne toliko zbog same igre na terenu, koliko zbog atmosfere i svega što prati ovaj susret. To su prepoznali i u NBA, pa je legendarni Joakim Noa zajedno sa ekipom Čikago Bulsa došao u Beograd da uživo na licu mesta napravi reportažu o ovom "mističnom" okršaju.
Zaista je neverovatno kakve reakcije izaziva i sam pomen derbija između Partizana i Zvezde u javnosti. I sam francuski košarkaš je baš zbog tih priča rešio da dođe u srpsku prestonicu, morao je i sam da se uveri da je to baš ono o čemu se priča. Između ostalog, posetu je počeo iz Hrama Svetog Save.
- Svaki put kada bih čuo priče o derbiju, hteo sam da proverim kako to izgleda. Zato sam završio u Beogradu - rekao je Joakim Noa, pa se zapitao:
- Zašto iz ove zemlje dolaze neki od najboljih sportista svih vremena? Ova zemlja prošla je kroz pakao i nazad kroz decenije u istoriji, a čuvaju svoju kulturu, zaostavštinu. To mnogo govori o njihovoj otpornosti.
A onda kada je kročio u Beogradsku arenu, sve se u glavi Joakima Noe promenilo. Osetio je nešto što nije nikada do sada.
- Mistika, energija, to je nešto što nikada do sada nisam osetio. Osećate se kao da ste u nekoj bitki. Takav je vajb - oni protiv nas. Veoma su ponosni na tim koji predstavljaju, to je orkuženje i ambijent koji nikada neću zaboraviti.
U Srbiji je čuo i jednu novu reč - inat. Kaže da su mnogi preko nje pokušali da objasne zbog čega su srpski sportisti tako dobri.
- Inat je reč koja predstavlja njihovu moć. Ta reč predstavlja put za mnoge igrače. To što uspevaju da prevaziđu sve prepreke uprkos svima - rekao je Joakim Noa pred sam kraj.
(Telegraf.rs)
Video: Jeziv pad bladog košarkaša Borca posle faula
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.