Žofri Lovernj pred potpisom za Partizan, miljenik navijača se vraća kući

S. I.
S. I.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 11

Košarkaši Partizana poraženi su u petak od Žalgirisa u Beogradskoj areni, u pretposlednjem 37. kolu Evrolige, ali je okršaj bio u znaku ispraćaja Duška Vujoševića na večni počinak. Legendarni trener je preminuo u sredu, a počast su mu odali klub, navijači, ali i igrači koje je trenirao, među njima Žofri Lovernj. Dan kasnije, pojavila se informacija da je on potpisao ugovor za crno-belima.

"Sportissimo" je javio da je bivši član Partizana, koji je nakon perioda u Asvelu u prethodne tri godine, od prošle bio u Kuvajtu, dolazi u Partizan i da je već potpisao ugovor na 1+1 godinu.

Iz klupskih izbora saznali smo da saradnja još uvek nije potpisana, ali i nagoveštaj da bi posao ipak uskoro mogao da bude završen, tako da bi Lovernj naredne godine trebalo da nosi crno-belu opremu.

Ipak, u klubu sada imaju neke bitnije obaveze, u utorak će Duško Vujošević biti sahranjen, tako da su svi "poslovi", osim utakmice protiv Cedevita Olimpije u nedelju, u drugom planu. Potpis Karlika Džonsa je objavljen, ali je tu odranije sve ugovoreni, a Partizan je to saopštio odmah posle meča protiv Žalgirisa.

Lovernj je sa suprugom bio gost i pre nekoliko nedelja na utakmici protiv Asvela, tako da već neko vreme boravi u Beogradu.

Francuski centar je od 2012. do 2014. bio deo crno-bele porodice, uz prosek između 10 i 12 poena u obe kampanje, a bio i značajna skakačka mašina u reketu.

(Telegraf.rs / Sportissimo)

Video: Hiljade ruža za Duška Vujoševića, emotivne scene u Areni na oproštaju od legende

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Csgv

    11. april 2026 | 14:39

    Gerijatrija

  • Redmond

    11. april 2026 | 15:17

    Žofre Lovernj je starac Fočo sa 34 godine. On je nekada bio prosečan košarkaš, sada to više nije. I kao takav će uzeti veliku kintu od bahatog kk kamerun sudan angola. Onako na foru. Takvih kao on su pune Francuske pijace, stovarišta i pekare. Samo da tastatura plišani grobari Split to shvate na vreme.

  • Ivan

    11. april 2026 | 14:30

    Jedan je Zofri kapiten! Ali, najvece pojacanje za sledecu sezonu bi bio odlazak ostoje i kompanije. Nadam se da grobari nece nasesti na ovakav prpagandni trik i zaboraviti ko je krivac za odlazak Zeljkov. Mada imamo iskustva, zaboravili smo ko je isterao generala ,zbog cega se i razboleo.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA