
"Stotka" Monaka protiv Dubaija! Kneževi siloviti protiv Petruševa i družine
Košarkaši Monaka savladali su na svom parketu ekipu Dubaija rezultatom 103:80 u okviru drugog kola Evrolige. Obe ekipe tako su ovo "duplo kolo" završile sa polovičnim učinkom, Monako je prethodno poražen od Žalgirisa, dok je Dubai iznenadio pobedom nad Partizanom.
U prvom poluvremenu viđena je uglavnom izjednačena borba. Monako je u prvoj četvrtini stekao malu prednost (26:23), a na odmor otišao sa svega četiri poena viška, 50:46. Međutim, ključni trenutak meča dogodio se u trećoj deonici.
Tada su „kneževi“ ubacili u brzinu više i furioznom igrom potpuno slomili rivala. Najpre su napravili seriju 12:3, a zatim i neverovatnih 17:0, pa su treći period rešili rezultatom 29:13. Pred odlučujućih 10 minuta imali su velikih +20 (79:59) i praktično stavili tačku na meč.
Dubai je u četvrtoj četvrtini pokušao da zapreti serijom 9:0, ali to nije bilo ni približno dovoljno da ugrozi domaćina. Stoti poen za Monako postigao je Dijalo minut i po pre kraja, kada je semafor pokazivao 100:77.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Mirotić sa 19 poena, a pratio ga je Tajs sa 15. Kod gostiju iz Dubaija najbolji je bio Kabengele sa 16 poena, dok su se Rajt, Petrušev i Musa zaustavili na po 13.
Monako je ovim trijumfom pokazao da se brzo oporavio od poraza u Litvaniji, dok će Dubai morati da potraži novu priliku za iznenađenje u nastavku sezone.
(Telegraf.rs
Video: Trojica igrača Zvezde poslednji ostali na stadionu Porta
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.