Vratio se Lesor, vratio se i Panatinaikos pobedama, pao je Žalgiris u ludoj završnici

   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Košarkaši Panatinaikosa upisali su veoma važnu pobedu protiv Žalgirisa rezultatom 92:88 u 31. kolu Evrolige.

U ekipu "Zelenih" se posle višemesečne pauze konačno vratio Matijas Lesor i odmah doneo trijumf svojoj ekipi. Nekadašnji igrač Partizana upisao je devet poena i dodao tri skoka, a najzaslužniji za ovu pobedu bio je Čedi Osman koji je postigao 23 poena.

Žalgiris je ozbiljno namučio ekipu Ergina Atamana u prvom poluvremenu, i to praktično bez pomoći Mozesa Rajta koji je brzo napravio dva faula i nije se vraćao do poluvremena u igru. Litvanska ekipa potpuno je neutralisala Najdžela Hejs Dejvisa, ali se Osman ukazao i donosio domaćem timu prednost.

U drugom poluvremenu Panatinaikos je na početku poslednje deonice napravio osetnu prednost, bilo je 12 razlike, međutim, Fransisko je proigrao i na dva minuta do kraja pogodio trojku kojom se Žalgiris primakao na šest poena.

Fransisko je nastavio u istom ritmu, pa je na 90 sekundi do kraja pogodio uz faul i utakmica je postala potpuno otvorena. Ipak, Lesor je odigrao ključnu ulogu za pobedu svoje ekipe, jer je u važnom trenutku pronašao potpuno samog Ernangomeza koji je pogodio trojku i tada je prednost Panatinaikosa porasla na nedostižnih šest poena.

(Telegraf.rs)

Video: Pešić odgovorio da li se izvinio navijačima Zvezde, pomenuo Partizan i Srbiju: "Imamo tri cilja"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA