Ne igra u Panatinaikosu, sada dobio ponudu sa koledža vredniju nego većina zvezda u Evroligi
Aleksandros Samodurov ove sezone nije u ozbiljnim planovima Ergina Atamana, ali očigledno je da su za njega i te kako zainteresovani NCAA timovi.
Samodurov je mladi talenat iz Grčke i predstavljen je kao jedan od lidera budućih generacija u Grčkoj, međutim, ove sezone nema značajnu minutažu. Odigrao je 13 utakmica u Evroligi i ima prosek od 2,6 poena. Ipak, sve viđeno od njega bilo je dovoljno brojnim ekipama u NCAA da mu ponude ogroman ugovor.
Samodurovu je od brojnih NCAA ekipa ponuđen ugovor od neverovatnih 2.000.000 evra po sezoni. Vrlo je verovatno da će jednu od tih ponuda i prihvaiti, s obzirom na to da u Panatinaikosu nema trenutno perspektivu, a nema ni blizu novac kakav će dobiti u SAD.
Ovo je još jedan primer koliko koledži u SAD imaju moć nad evropskim timovima kada su mladi košarkaši u pitanju.
(Telegraf.rs)
Video: Penjaroja prezadovoljan posle pobede poručio: "Mislim da me večeras navijači vole malo više"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
.....👀
Ti doneses zakone pa da vidimo osnujes svoje koledz lige nzm zasto aba liga nekrene na prostorima bivse juge da se osnuju u crnoj gori jedan dva u srbiji moze do 4 hrvatska slovenija makedonija bosna grcka turaka bugaraka itd pa da vidis
Podelite komentar