Vezenkov osvojio prestižno priznanje u Evroligi
Košarkaš Olimpijakosa Saša Vezenkov imao je jednu odličnu sezonu u Evroligi, bar u ovom ligaškom (regularnom) delu i doprineo je crveno-belima da dođu do prvog mesta na tabeli, a sada je osvojio i jedno prestižno priznanje.
Naime, Saša Vezenkov je dobitnik nagrade Alfonso Ford koja se dodeljuje najboljem strelcu u takmičenju.
Kako je saopšteno iz Evrolige, Vezenkov (30) je prosečno ove sezone beležio 19.8 poena po utakmici i tako drugi put u karijeri osvojio prestižnu nagradu, prethodno je bio najbolji u sezoni 2022/23, tada sa prosekom 17.6.
Vezenkov je na mestu najboljeg strelca lige nasledio Kendrika Nana iz Panatinaikosa koji je bio nešto bolji prethodne sezone i imao je prosek od tačno 20 poena u najelitnijem klupskom evropskom takmičenju u košarci.
Podsetimo, Olimpijakos bi mogao u TOP 8 fazi da igra protiv Crvene zvezde.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Srđan Blagojević nakon pobede protiv Železničara iz Pančeva
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.