Fenerbahče moćno krenuo u odbranu titule u Evroligi, Žalgiris pregažen kao plitak potok za 1:0 u plej-ofu!

S. T.
S. T.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Košarkaši Fenerbahčea vode sa 1:0 u plej-of seriji Evrolige protiv Žalgirisa, pošto su na domaćem terenu u "Ulker Areni" upisali zaista fenomenalnu pobedu u okršaju sa Litvancima, i tako svima stavili na znanje da su spremni da brane titulu osvojenu prošle sezone - 89:78!

Iako je Žalgiris krenuo nešto bolje na ovom meču i tokom prve četvrtine vodio sa pet poena razlike, vrlo brzo je sve došlo na svoje mesto sjajnom serijom domaćih. Već do kraja uvodne deonice je Fenerbahče došao do prednosti trojkom Tarika Biberovića, a onda je krenula neverovatna furija domaćina.

Drugu četvrtinu je Fener rešio u svoju korist rezultatom 25:9 i ona je rešila ovaj meč. Odlično su tada igrali Horton-Taker, priključio mu se i Biberović koji je nastavio da pogađa trojke, pa je već do odlaska na odmor rezultat bio 47:29 za domaćina.

Pokušao je Žalgiris da se vrati u ovaj meč, i uspeo je polovinom treće deonice da posle serije 12:0 čak priđe i na samo šest poena minusa. Ali opet su tada uzeli u svoje ruke sve Horton-Taker i Biberović, pa su vratili Fenerbahče na solidnu razliku.

Posle dva vezana zakucavanja Mozesa Rajta, ipak, bilo je samo osam razlike pred poslednju četvrtinu. Tamo je za Fenerbahče "proradio" Nikolo Meli.

Italijan je ređao i dvojke i trojke, pa je u jednom momentu bilo i čak +17 za Fenerbahče. Tada je već bilo jasno da će turski tim povesti sa 1:0 u ovoj plej-of seriji, što se naravno na kraju i desilo.

Najefikasniji u redovima Fenera bio je Tarik Biberović sa čak 26 poena, dok je Vejd Boldvin dodao 17, a Tejlen Horton-Taker je upisao 15. Na drugoj strani, Najdžel Vilijams-Gos je postigao 24 poena, dok je Mozes Rajt meč završio sa 19 poena.

(Telegraf.rs)

Video: Saša Obradović pred Barsu otkrio problem sa jednim košarkašem: "Nije pitanje za mene..."

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA