Ovo je tabela Evrolige posle pobede Monaka nad Asvelom: Zvezda strepi, čeka nas ludnica u poslednja dva kola!
Utakmicama Efes - Partizan i Monako - Asvel završeno je 36. kolo Evrolige, posle kojeg je poznato i stanje na tabeli.
Dok meč Efes - Partizan nema rezultatski značaj kada je u pitanju borba za plej-of, a meč je otišao u produžetak posle kojeg je Efes slavio sa 79:72, francuski derbi je bio od velikog značaja zbog borbe za mesto u Top 10.
Monako je na kraju slavio sa 81:76 i tako je ostvario veoma bitan korak za ostanak u trci za plej-in.
Ovom pobedom, Monako je zakomplikovao posao i Zvezdi, koja i dalje strepi kada je u pitanju bitka za najboljih deset dva kola pre kraja.
Monako se ovom pobedom izjednačio sa Zvezdom i sada ima skor od 20 pobeda i 16 poraza, pa je odmakao Dubaiju, koji ima pobedu manje, kao i Makabiju, koji ima dve pobede manje, ali i meč manje u odnosu na ostale ekipe.
Sada je i jasno da će u poslednja dva kola da se vodi bitka između sedam ekipa za mesto koje vodi u Top 10, nije siguran ni Panatinaikos, koji je sa skorodm 21:15 na šestom mestu.
Zvezda u poslednja dva kola ima dva gostovanja, najpre gostuje Asvelu već u petak, a zatim Real Madridu narednog četvrtka 16. aprila.
Pogledajte i kako izgleda tabela i borba za Top 10 u najluđoj sezoni Evrolige.
(Telegraf.rs)
Video: Srđan Blagojević posle remija Partizana i Čukaričkog
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Ivan
Zar mi nosmo dobili Monako u obe utakmice ? Ako je tako ne moze biti ispred Zvezde
Podelite komentar