≫

Holanđani kažu - ako na ovom meču ne bude golova, onda ne znamo gde će ih biti...

• 0
Helmond i Telstar Foto: Profimedia/ddp USA

Na pomen druge lige Holandije, bilo kojem strastvenom ljubitelju fudbala se odmah na umu jedan za drugim nižu golovi. Večna dilema "da li je slaba odbrana" ili "da li je prejak napad" definitvno ovde ima jasan odgovor. No, zbog spektakl je ono što se traži, a to ovo prvenstvo nudi. Tako se i meč 13. runde između Helmonda i Telstara sprema za vatromet pogodaka.

Istorija se, kao što nešto inteligentniji ljudi kažu, stalno ponavlja.

Sudar Helmonda i Telstara je susret koji nikada nije razočarao i oba tima u sve to ulaze "pa šta ko ponese".

Zašto je to tako?

Sve će vam reći činjenica da se u poslednjih 15 mečeva samo dva puta desilo da jedna od ekipa ne postigne gol!

I to je retko, recimo, 1:1. Često je tu i preko četiri gola, a prečesto i preko tri puta vađenja lopte iz mreže.

Telstar se budi, ali je i dalje pri dnu tabele, dok se Helmond nada da bi ove godine možda mogao da se vrati u elitnu ligu Holandije posle skoro četiri decenije.

Jedan bod i jedno mesto su ispod plej-ofa, a dobru seriju bi mogli da nadograde protiv Telstara koji zasija 90 minuta, a onda se baci u očaj narednih 90 minuta.

Nije da tim iz grada Helmonda nema bojazni u ovom meču, u poslednjih sedam mečeva nemaju niti jednu pobedu u međusobnim duelima uz četiri vezana poraza.

Ono što je sigurno jete da se golovi uvek gledaju u ovim duelima i tu nema nikakvih pogovora.

Poslednjih 10 okršaja izgledaju ovako: 2:2, 2:2, 1:1, 1:4, 1:2, 1:2, 3:4, 4:1, 5:2 i 1:1.

Prosto je nemoguće da jedan od kolektiva odbrani svoj okvir, tako da je vera u obostranu efikasnost jedino što je sigurno.

Naš tip: Helmond - Telstar GG

18+ Klađenje nije dozvoljeno mlađima od 18 godina!