PREMIJER LIGA: Kakav gradski derbi u Birmingemu, VBA - Vila 2:2

Sjajan meč odigrali su fudbaleri Vest Bromviča i Aston Vile, a publika je imala priliku da vidi čak četiri pogotka u poslednjoj utakmici 12. kola

• 0

Gradski derbi Birmingema između Vest Bromvič Albiona i Aston Vile završen je podelom bodova, ali uz mnoštvo uzbuđenja i četiri pogotka.

Vodili su domaćini sa 2:0 na poluvremenu golovima Šejna Longa, međutim, tim sa "Vila parka" se vratio u drugih 45 minuta i izvukao bod, a ovo je četvrti uzastopni remi u međusobnim susretima između birmingemskih timova.

Kao što smo rekli sjajno je krenuo domaći tim, već u trećem minutu je preko Šejna Longa došao u vođstvo, koje je isti igrač duplirao u 11. minutu, rešeni da posle šest utakmica konačno skinu skalp gradskom rivalu. I bili su na dobrom putu da to i učine.

U 57. minutu trener gostiju je bio primoran da napravi trostruku izmenu, što mu se isplatilo, jer je njegov tim zaigrao mnogo bolje u nastavku i na kraju stigao do izjednačenja. Prvo je El Ahmadi smanjio na 2:1, a zatim je Vestvud u 76. minutu postavio konačan rezultat.