Braunšvajgu bod u Bremenu, Šalkeu sva tri u Hamburgu! (VIDEO)

Verder Bremen i Ajntraht Braunšvajg odigrali bez golova, dok je Šalke ubedljivo savladao Hamburg rezultatom 3:0

• 0

Odigrane su i poslednje utakmice 18.kola Bundeslige. Verder je kao domaćin odigrao samo 0:0 protiv Ajntrahta iz Braunšvajga, dok je Šalke ubedljivo slavio protiv Hamburga u gostima rezultatom 3:0.

Verder nije uspeo da sruši grčevit otpor gostiju propustivši priliku da se pobedom približi gornjem delu tabele, dok je fenjeraš Ajntraht osvajanjem važnog boda zadržao šanse za opstanak u elitnom društvu.

Šalke je sjajno otpočeo nastavak sezone. Ekipa Jensa Kelera ubedljivo je slavila na gostovanju u Hamburgu. Mrežu domaćina otključao je  Jan Huntelar u 34. minutu na asistenciju Farfana. Isti igrači su imali glavne uloge, ali je ovoga puta Farfan postigao pogodak u 53. minutu i tako duplirao vođstvo svoje ekipe. Konačan rezultat postavio je Maks Majer u 56. minutu.