PUTINA JE TEŠKO PREDVIDETI: BBC analizirao ponašanje ruskog predsednika (FOTO) (VIDEO)
Reakcije ruskog predsednika Vladimira Putina u kriznim situacijama teško je predvideti - nakon što su turske snage oborile ruski avion vrlo brzo je izrazio ljutnju, ali u pojedinim teškim situacijama ponaša se "krajnje neočekivano", objavio je BBC.
Samo nekoliko sati po obaranju ruskog borbenog aviona su-24, Putin je na sastanku sa jordanskim kraljem Abdulahom taj incident nazvao "zabadanjem noža u leđa", što su prouzrokovali "saučesnici terorista".
Zapretio je i da će taj incident prouzrokovati "ozbiljne posledice" u odnosima Rusije i Turske.
Putinova retorika je eksplozivna, navodi BBC, napominjući da ruski predsednik, međutim, obično ne reaguje tako brzo na napade na Rusiju i njen narod.
BBC podseća da je posle bombaškog napada, u decembru 2013. godine u Volgogradu kada je poginulo 30 osoba, Putin čekao dva dana i tek onda "prekinuo tišinu", ističući da će "teroristi biti uništeni".
Slično je reagovao i posle obaranja ruskog putničkog aviona iznad Egipta, kada su 224 osobe poginule.
Tragedija se dogodila 31. oktobra, a Putin se oglasio tek 2. novembra kada je u televizijskom obraćanju izrazio saučešće porodicama žrtava.

Mnogi korisnici društvenih mreža kritikovali su takvo ponašanje ruskog predsednika, a neki su komentarisali da je "minut ćutanja ruskog predsednika trajao je više od jednog dana".
Na samitu G20 u Turskoj, 16. novembra, kada su novinari pitali Putina da prokomentariše istragu o toj tragediji, on je odgovorio da je previše rano za donošenje zaključaka, a tom prilikom izgledao je smireno i opušteno, piše BBC.
Ipak, nekoliko časova kasnije, na kasnom večernjem sastanku sa zvaničnicima službe bezbednosti u Kremlju, kada je i potvrđen uzrok tragedije, njegovo ponašanje se iz korena promenilo.

Gledajući direktno u kameru, praveći pause i uz povremene uzdahe, Putin je saopštio da će kriminalci, koji su izveli napad, biti uhvaćeni i kažnjeni.
Kremlj je tada saopštio da je njegov govor bio snimljen kasno u noć 16. novembra, ali je objavljen na kanalu "Rusija 24" tek narednog jutra u 11 sati.
Pogledajte video:
(Telegraf.rs / Tanjug)
Video: Institut "Dedinje", zahvat zamene plućne valvule bez otvaranja grudnog koša
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
stvarno?
To se zove vodja drzave. Sve ostalo u celom svetu su klovnovi.
Podelite komentar
Dejan B.
Putin je car!!!
Podelite komentar
Mare care
Putin je dobar čovek
Podelite komentar