LETEĆI PACOVI ILI SLATKE PTIČICE? Šta su stvarno golubovi? (FOTO)

U Zavodu za biocide i medicinsku ekologiju objašnjavaju za Telegraf da ljudi sa pravom nazivaju golubove letećim pacovima, jer raznose hranu, borave po kontejnerima i mogu biti prenosioci bolesti baš kao i glodari

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Odgovor na komentar korisnika glad ne bira
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Mihajlovic Goran

    05. januar 2020 | 17:45

    Davno nisam procitao , toliko neutemeljenih tvrdnji, nepotkrepljenim bilo kakvim cinjenicama o tome kako su golubovi prenosioci raznih bolesti opasnih po zdravlje ljudi. Posebno sam iznenadjen sto te tvrdje dolaze od strane jedne takve institucije . No kad su takve tvrdnje vec izrcene, zamolio bih gospodina , koji ih je izneo , da ih detaljnije obrazlozi. Koje su to zoonoze koje se prenose sa goluba na coveka i na koji nacin. U Srbiji ima oko 25000 registrovanih odgajivaca golubova, ja u poslednjih 10 g nisam cuo da se neko od njih razboleo , nekom virusnom ili baktrijskom bolescu, direktnim kontaktom goluba sa covekom. Ne sporim da postoje alergijske reakcije na perje ili prasinu iz golubarnika ali to je mnogo cesca pojava recimo u zivnarnicima. Najcesca zoonza kod (bolest koja se prenosi sa zivotinje na coveka ) goluba a skoro i jedina je orintoza. Kod coveka ona se manifestuje kao blag oblik gripa. Proglasiti golubove tako opasnim zivotinjama po zdravlje coveka je netacno i blago receno veoma nehumano i neodgvorno . Goran Mihajlovic pr. Strucnog odbora Saveza odgajivaca sportskih golubova pismonosa Srbije.

  • Heron the bird

    30. oktobar 2017 | 09:28

    Psi lutalice su mnogo veci problem od golubova. Pre svega izmet pasa, osim sto sadrzi veci broj parazita opasnih po ljude, od pticijeg, mnogo se i oseca, pogotovo ako pas to 'obavi' u zgradi, sto se, na zalost, cesto desava.

  • Marko

    01. novembar 2016 | 10:28

    Preterivanje. Toliko smo zatrovani losom hranom pesticiduma i svim i svacim,izduvnim gasovima i sada na golubovima lecimo komplekse nezastite planete. Niko ne sme da zabrani ugalj naftu vec udarili na golubove. postacemo ko kinezi koji su pobili sve ptice zbog "drustvenog interesa" komunisticke kategorije. a gde je interes ptica, pojedinca. Sebicni smo. Kinezi su pobili i pekinezere.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA