Videli su sneg u aprilu: U Prijepolju i Novoj Varoši zabelelo jače nego na Zlatiboru (FOTO)
Sneg koji od sinoć pada u Novoj Varoši i Prijepolju dostigao je u planinskim predelima visinu od 30 centimetara, svi magistralni putevi su prohodni, ali se saobraćaj odvija usporeno po mokrim klizavim kolovozima.
Beli se Srbija usred aprila: Bajkoviti prizori osvanuli širom naše zemlje (FOTO)
Ako preživite ovu nedelju, sledeće kreće preokret: Ludilo od vremena nastavlja da šamara! (FOTO)
Problema ima u višim pedelima Zlatara, gde pojava magle smanjuje vidljivost i dodatni je razlog za pojačani oprez kod vozača. Rukovodilac Odeljenja za investicije opštinske uprave Nova Varoš Dejan Grbić, kaže da se putni pravci održavaju prema prioritetima te da je kritično u selima Božetići, Bela Reka i Jasenovo, gde visina snega iznosi i više od 30 santimetara.
Mokar i vlažan sneg napravio je probleme i voćarima ovog kraja.
Direktorka JKP "3. septembar" iz Nove Varoši Suzana Šuljagić kaže da su njihova dva kamiona za čišćenje snega sve vreme na terenu i da obilaze i gradsko i seosko područje.
- Pratimo situaciju i temperaturu i ukoliko bude bilo potrebno počećemo sa posipanjem soli i rizle - kazala je ona. Prema njenim rečima, problema sa snabdevanjem vodom, toplotnom i električnom energijom za sada nema.
Šef Odeljenja poljoprivredne stručne službe u Prijepolju Ifet Hamzić ističe da je sneg ugrozio voće koje je u fazi cvetanja i pupoljaka te da je naročito u opasnosti koštunjaavo voće.
Bilo je neko zlo i hladno proleće,koje nije nikako dalo letu da grane.#NovaVaroš #Zlatar pic.twitter.com/fjzLBn91bv
— Dejan Jakopovic (@SanelaJB) April 19, 2017
Hasan Hasanagić voćar iz Prijepolja kaže da sluša savete stručnjaka ali isto tako tvrdi da ga je višedecenijsko iskustvo naučilo da i sam primeni neke od mera koje stručnjaci nisu skloni da predlože, pa je tako od ranog jutra u svom voćnjaku i uklanja sneg sa stabala šljive, kajsije, trešnje i višnje.
Direktor JKP "Lim" iz Prijepolja Enis Memišahović kaže za "Glas zapadne Srbije" da su od juče po nalogu RHMZ i Sektora za vanredne situacije u pripravnosti i da su vršili monitoring nad komunalnom situacijom u gradu.
- Noć je protekla mirno u samom grdu nema mnogo snega. Snabdevanje vodom i toplotno energijom je uredno. Prema našim informacijama nema prekida u snabdevanju električnom energijom - ističe Memišahović.
(Telegraf.rs)
Video: Mrtav pijan NAGAZIO 200 NA SAT! Presretači zaustavili vozača (39) kod Loznice, odmah priveden
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Pakistanac
Sneg je pao i u Priboju,mozda i veci nego u Prijepolju,ali to niko ne pise!Sramota,kao da taj grad ne postoji!
Podelite komentar