SRPSKI PSIHO: Šef ekspoziture banke ukrao 25.000 evra klijentu!

Draganu Đorđeviću iz Ljiga novac je podigao njegov sugrađanin, Mileta Ćirjanić, šef ekspoziture, koji je u međuvremenu otišao u Ameriku

  • 3

Dragan Đorđević iz Ljiga oročio je 25.000 evra u ekspozituri KBC banke u ovoj varošici, a kad je novac hteo da podigne, saznao je da - para nema. Novac je, prema sopstvenom priznanju, podigao njegov sugrađanin, Mileta Ćirjanić, šef ekspoziture, koji je u međuvremenu otišao u Ameriku.

Đorđević se odmah obratio KBC banci, od koje je dobio odgovor da je, prema dokumentaciji, u martu 2009. godine na tri meseca oročio 20.000 evra, što je svojim potpisom potvrdio. Stoga, banka ne prihvata tvrdnju klijenta da je na štednju dao 25.000 evra.

- Kad sam Ćirjaniću na štednju predao 25.000 evra, sačinio je dokument, najverovatnije ugovor, koji sam potpisao, ali mi nije dao nijedan primerak, kaže Dragan Đorđević. Po isteku tri meseca, na koliko su evri bili oročeni, Ćirjanić me pozvao u banku da potpišem papir da sam novac podigao. Objasnio mi je da je otvorio drugi račun i da od tog trenutka, na osnovu potvrde o uplati, teče novi rok oročene štednje i da je to redovan, uobičajeni postupak - kaže on.

Đorđević ističe da mu je naredna tri meseca Ćirjanić isplaćivao kamatu na oročenih 25.000 evra. Takođe, objasnio mu je da radi produženja oročavanja ne mora da dolazi u banku, sem ako odluči da devizni ulog podigne.

- Kad sam početkom marta 2011. godine otišao u banku i predočio da ću, kad istekne poslednje oročenje, novac da podignem, umalo me na šalteru nije strefio šlog, kaže Đorđević. Uz izvinjenje, Ćirjanić mi je rekao da na mom računu više nema para, jer je on podigao sve do poslednjeg evra! Molio me je da ga ne prijavljujem i da će novac da vrati - objašnjava Đorđević.

U dokumentaciji KBC banke stoji da je Đorđević, po isteku prvog oročenja, u junu 2009. godine, podigao 20.000 evra. Naknadno je saznao da je od 25.000 evra, koliko mu je dao, Ćirjanić odmah 5.000 evra stavio sebi u džep!

- Priznao mi je da je uzeo tih 5.000 evra, što je prećutao pri potpisivanju dokumenata koje nisam dobro zagledao. Tada mi je Ćirjanić priznao i da mi je kamatu novcem banke plaćao za oročenih 20.000 evra. Da ne bih nešto posumnjao, za vreme prvog oročenja Ćirjanić mi je svojim novcem isplaćivao kamatu za tih 5.000 evra koje je bez mog znanja uzeo - navodi on.

Pošto Ćirjanić, iako je obećao, novac nije vraćao, Đorđević je odlučio da ga prijavi. Nakon toga, bankarski službenik napisao je i potpisao priznanicu da duguje 25.000 evra, uz obavezu da ih vrati.

- Ćirjaniću sam rekao da ne prihvatam da mi on umesto banke vrati novac, kaže Đorđević. Ubrzo je Ćirjanić otišao u Ameriku i više se u Ljigu nije pojavio. KBC banka nije prihvatila da mi novac nadoknadi, pa sam pokrenuo parnicu za naknadu štete, a protiv Ćirjanića sam podneo krivičnu prijavu nadležnom tužilaštvu. Kako čujem, izgleda nisam jedini kojeg je Ćirjanić na sličan način prevario - kaže on.

Međutim KBC banka ne prihvata odgovornost i odbija da isplati oročeni novac.

- Oročena sredstva, koja su sa kamatom iznosila 20.295,28 evra, podignuta su 18. juna 2009. godine, što je potvrđeno potpisom. Od tog momenta, sredstva nisu ponovo oročena, niti u sistemu banke postoji ikakvo oročenje na Đorđevićevo ime. Zbog toga, KBC banka ne može da prihvati tvrdnje Đorđevića da je novac ponovo oročio. Što se tiče izjave šefa ekspoziture, da će evre vratiti, u pitanju je privatni dogovor i banka ne može snositi nikakvu odgovornost za novac koji je Đorđević po ličnom nahođenju ustupio - stoji, između ostalog, u odgovoru KBC banke na prigovor.

(I. M. / Izvor: Večernje Novosti)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • vlada

    16. avgust 2012 | 14:45

    Jos jedna potvrda za KBC banku... Stvarno su najgori.AIK je najbolja banka po meni

  • Cash®

    15. oktobar 2013 | 21:57

    Naši ljudi još neznaju da prave razliku između: službeno-privatno, zvanično-nezvanično, službeni dokument-poverenje, pa im se takvo šta i dešava.

  • Novak

    16. avgust 2012 | 20:24

    Ja bih se kladio da je najbolja banka, "Ašov banka"

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA