Savet Evrope pozvao Putina da demokratizuje sistem u Rusiji
Parlamentarna skupština Saveta Evrope (PS SE) pozvala je ruskog predsednika Vladimira Putina da "demokratizuje sistem" u Rusiji, objavljeno je na sajtu PS SE.
U rezoluciji, zasnovanoj na izveštaju dva poslanika, Skupština je navela da se Rusija nalazi "u jedinstvenom trenutku" u svojoj kratkoj istoriji demokratskog razvoja i potrebne su joj konkretne reforme da bi ostvarila potencijal za promene, koji je stvoren nedavnim događajima, kao što je buđenje civilnog društva i volja vlasti da čuju pozive za reforme.
PS SE navodi u prvom izveštaju o monitoringu Rusije u poslednjih sedam godina da brojni zakoni, predstavljeni od decembra 2011, uključujući i amandmane na zakon o političkim partijama i promene u izbornom zakonu, predstavljaju "pozitivne korake" i ilustruju volju za liberalizaciju sistema, kako bi bio inkluzivniji.
S druge strane, ukazuje Skupština, neke mere i odluke donesene ove godine "bude ozbiljnu zabrinutost", posebno zakon kojim je kleveta proglašena krivičnim delom, kao i oni koji se tiču interneta i nevladinih organizacija.
PS SE je pozvala Rusiju da se uzdrži od preteranih pritisaka i zastrašivanja opozicije i nevladinih organizacija.
Poslanici Saveta Evrope, takođe su pozvali na oslobađanje članica pank grupe Pusi Rajot, koje su osuđene na dve godine zatvora zbog izvođenja pank molitve u crkvi Hrista spasitelja u Moskvi, u kojoj su Bogorodicu pozvale da oslobodi Rusiju od Putina.
(D. Z. / Tanjug)
Video: Muzej Jugoslavije privlači veliki broj posetilaca za Dan mladosti
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
nenad
zima je na pragu...sledeci poziv glasice: Vlado,odvi ventile inace smrzosmo se :-D
Podelite komentar
boban
ha-ha-ha...SE savetuje Putina,a sto sebe ne savetuju? od ove danasnje evrope samo savete slusamo,dok oni grcaju u dugovima, na pragu su gradjanskog rata,a pucaju po svim savovima!!! Putin je predsednik koji i vama treba,a od ljubomore se davite u vasim g... Ps.Putina za cara,jer samo on moze stati na put tiranima iz amerike i evrope
Podelite komentar