Umesto ribe upecao pušku i 46 metaka!
Nenad S. (37) iz sela Leskovac kod Petrovca, pronašao je u reci Mlavi automatsku pušku i ovaj slučaj prijavio policiji. On je tog jutra, oko 10.30, otišao na reku kako bi pecao ribu, na mestu zvanom "Kovrnje", u blizini Leskovca.
Tada je u vodi, na dva metra od obale, ugledao automatsku pušku, a na samoj obali nekoliko metaka. U strahu da ga policija ne bi sumnjičila da je puška njegova, on je i pušku i minuciju bacio u obližnju travu. Ipak, sutradan je odlučio da ovaj slučaj prijavi policiji.
- Izlaskom na lice mesta, policijska patrola je na obali pronašla automatsku pušku sa preklapajućim kundakom, bez okvira. Pošto je bila u dosta korodiranom stanju, nije bilo moguće očitati njen fabrički broj, ali se pretpostavlja da se radi o oružju domaće proizvodnje M-70-AB2. Osim puške, na obali je nađeno i 45 metaka puščane municije i jedan komad pištoljske municije, takođe u dosta korodiranom stanju, zbog čega se nije bilo moguće utvrditi kalibar zrna - kažu u istrazi.
Pronađena puška i municija biće poslate na veštačenje, kako bi se o njima dobili precizni podaci. Nakon toga, policija će ispitati ko je vlasnik nađenog oružja i municije, zašto ih je bacio u reku i da li je automatska puška korišćena za izvršenje nekog krivičnog dela.
(D. K.)
Video: Grbić: Svi ljudi koji su do sada spašeni su na kraju dana shvatili da je život lepši
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.