• 2

Italijani više cene srpski med od nas!

- Italijani su prezadovoljni kvalitom meda sa područja Stare planine i Suve planine, gde naši članovi uglavnom pčelare, tako da su već poslali burad za narednu sezonu - kaže predsednik "Pirotske doline" Bogdan Kostić

 • 2

Udruženje pčelara "Pirotska dolina" izvezlo je ove godine na italijansko tržište preko 25 tona prvoklasnog bagremovog meda po ceni od čak 3,7 evra za kilogram.
Ta cena je daleko veća od one koja se može postići na domaćem tržištu.

Kako je Tanjugu izjavio predsednik "Pirotske doline" Bogdan Kostić, Italijani su zadovoljni kvalitetom pirotskog meda.
- Italijani su prezadovoljni kvalitom meda sa područja Stare planine i Suve planine, gde naši članovi uglavnom pčelare, tako da su već poslali burad za narednu sezonu, kada očekujemo da veće količine meda budu izvezene nego što je to slučaj ove godine - rekao je Kostić.
On je dodao da su i pčelari zadovoljni cenom koju su postigli, ali i činjenicom da im je praktično unapred plaćeno više od 80 posto meda, što im mnogo znači, jer imaju siguran plasman po dobroj ceni.
(Telegraf.rs / Tanjug)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

 • Bojan

  Eh da se samo neumešaju nakupci..

  14
  6

  Podelite komentar

 • MIKA

  Da li je moguce da konacno vidim i PROCITAM jedan clanak o postenom srpskom coveku KOJI se bavi jednim STRASNO lepim poslom u prirodi i siri domacinsko IME Srbije po svetu!!!! Bas me briga sta je ko trabunjao Za neke nepismene po SRBIJI ili Za neki rijaliti sou........BRAVO ZA UREDNIKA I PISCA OVIH REDOVA!!!!!!!

  0
  0

  Podelite komentar

Najnovije vesti

Dozvoljavam da mi Telegraf.rs šalje obaveštenja o najnovijim vestima