LJAJIĆ: Milionska pljačka robnih rezervi!
Ministar trgovine i telekomunkacija Srbije Rasim Ljajić izjavio je da je zloupotrebama robnih rezervi napravljena milionska pljačka.
Prema Ljajićevim rečima, vraćen je samo mali deo nestalih količina pšenice i kukuruza.
- Nestalo je oko 80.000 tona pšenice i kukuruza, a skladištari su vratili oko 13.000 tona pšenice i oko 2.500 tona kukuruza - rekao je Ljajić u Skupštini Srbije u načelnoj raspravi o Predlogu zakona o robnim rezervama.
Sa skladištarima koji su u roku od mesec dana vratili robu, kako je kazao, obnovljen je ugovor, a ostali su pod istragom.
- Policija radi svoj deo posla - rekao je Ljajić.
Dodao je da zbog uočenih zloupotreba, država planira da obezbedi što veći prostor u svom vlasništvu za skladištenje robnih rezervi.
Prema rečima Ljajića, ideja je da se aktiviraju hipoteke skaladištara date za robne rezerve koje nisu vratili, da im se oduzmu skladišta i dođe bar do 100.000 kvadratnih metara skladišnog prostora za pšenicu.
Ljajić je naglasio da je država za zakup skladišta godišnje plaćala skladištarima naknade od 460 miliona dinara.
- To je neverovatno. Mogli samo da napravimo skladišni prostor, uštedima značajna sredstva i osiguramo se od zlouoptreba. Nadamo se da smo sada prekinuli lanac zloupotreba - naveo je Ljajić.
(Telegraf.rs/ Beta)
Video: Kako vrućine utiču na srce, šta se dešava kada zagrejani pipijete ledenu vodu, objašnjava kardiolog
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Tutor
Oduzeti sve lopovima!
Podelite komentar