• 24

ŠOKANTNI KLIPOVI UČENIKA: Udaranje, vređanje i ponižavanje profesora u Srbiji! (VIDEO)

Telegraf vam predstavlja neke od najšokantnijih video-klipova koji se nalaze na Jutjubu i koji na najbolji način odslikavaju nivo na kome se nalazi naš obrazovni sistem i naše društvo u celini

 • 24

Društvene mreže na internetu su u poslednje vreme postale osnovno mesto gde se učenici sastaju i gde provode najviše vremena tokom dana. Umesto po dvorištima i igralištima, "čet rumovi" su postali stecište okupljanja mladih, a kanal "Jutjub" mesto gde se prikazuju najveće njihove dogodovštine.
Ove tehnološke inovacije, koliko god bile dobre i zahvalne za olakšan i zanimljiv način učenja i savladavanja gradiva, pokazale su i drugu, tamniju stranu našeg obrazovnog sistema.

Tuče, maltretiranje, drskost, bezobrazluk i šokirajuće ponašanje izašli su u javnost i postali dostupni svima. Publika može da na miru pogleda šta se to radi na časovima i kakva je atmosfera u učionici.
Telegraf.rs vam predstavlja neke od najšokantnijih video-klipova koji se nalaze na "Jutjubu" i koji na najbolji način odslikavaju nivo u kome se nalazi naš obrazovni sistem i naše društvo u celini. Ono što je nekad bilo nezamislivo i zbog čega se "letelo" iz škole po kratkom postupku, danas je sasvim uobičajno ponašanje "mangupa".

Oni potiču iz različitih škola i gradova u Srbiji i dokazuju da je ovakvo ponašanje prisutno u celoj zemlji i da nije pitanje izolovanog primera đačke bahatosti, već jasan model ponašanja današnjih učenika. Nažalost, to je tužna istina i jasna slika onog što se događa i dan danas širom Srbije po školama.
I dok će se odrasli šokirati onime što vide, za decu će biti to normalno, pošto oni uglavnom to viđaju svakog dana u svojoj školi.
SAHRANA NA ČASU - Učenici za vreme časa priređuju sahranu jednom svom drugu koji leži na klupi, dok mu ostali odaju počast. Za to vreme profesorka sedi u uglu učionice i piše po dnevniku kao da se ništa oko nje ne događa.

UČENIK "MRTAV" PIJAN OBJAŠNJAVA PROFESORKI ZAŠTO JE TO URADIO -  Đak u vidno alkoholisanom stanju klati se pred profesorkom i pokušava da joj objasni svoje ponašanje. Ona pedagoški pokušava da utiče na njega i napominje mu da je i juče došao mrtav pijan u školu, a on odgovara da ga je "život na to naterao"!

GERILSKI UPAD UČENIKA NA ČAS ISTORIJE - Grupa učenika upada na čas, prvo verbalno provocira, a zatim "puca" u profesora. Dok kreće glasno smejanje svih prisutnih učenika, profesor kreće ka napadačima i juri ih po hodniku.

TUČA PROFESORA I ĐAKA - Učenik, iako profesor ulazi u učionicu, sedi za katedrom i drži noge na klupi. I pored upozorenja, on se ne smiruje, već prvo verbalno, a potom fizički napada profesora. Ispostavlja se ipak da je to pogrešan potez, jer ga profesor s dva veoma precizna udarca prebacuje preko nekoliko klupa, a nasrtljivac ostaje da leži nokautiran.

UČENICI "VOZE" AUTOBUS - Iako čas uveliko traje, srednji red u učionici se pretvara u autobus. Tu je i vozač, i putnici. A profesor... On kao i da nije. Vozač ovog autobusa se zove Mare, a po nazivu klipa, pretpostavljamo da je "Brka" nadimak profesoru. Sve ovo se dešava u školi iz Vladimiraca.

PEVANJE NA ČASU - Iako je profesorka prisutna, đaci se ponašaju kao da su na nekom poselu i pevaju na sav glas. Iako ona pokušava da ih umiri, u tome ne uspeva. I kao da to nije dovoljno, dva učenika lome vrata koja padaju i pojavljuju se u kadru. Situacija kao na filmu. Naravno, propraćena glasnim smehom ostalih učenika.

POKLANJANJE GRANE I SLAME - Nekada su prosvetni radnici kao znak pažnje dobijali velike i prelepe bukete cveća. Danas je vreme drugačije, pa dobijaju nešto drugo.

JURNJAVA PO UČIONICI - Kada se već ne igraju na školskom igralištu, đaci koriste čas i učionicu da bi se zabavili. Uprkos pokušaju profesorke da ih obuzda, oni i dalje nastavljaju da zabavljaju sebe i drugove iz odeljenja.

MALTRETIRANJE DRUGARA - Usred časa, iz čista mira, jedan od đaka hvata za kragnu svog druga za kapuljaču na dukserici i kreće da ga davi. Iako ovaj pokušava da se otrgne, siledžija ga ne pušta i nastavlja još žešće, pritom ga udara po ruci.

Da situacija nije bolja ni u zemljama u regionu, govori snimak iz susedne Bosne i Hercegovine, u kojoj u jednoj od škola učenik napada profesora, ni manje ni više, nego sekirom! Profesor, međutim, ne obraća pažnju na vitlanje sekire oko sebe i pokušava da mirno reši ovaj problem.

Kada se pogledaju svi ovi klipovi, onda uopšte ne čude stranice pune crnih hronika u medijima i svakodnevni brutalni zločini koji se dešavaju širom Srbije. Kad se zapitate kakav čovek to može da uradi i gde je takav postao, neki od klipova u ovom tekstu mogu vam dati odličan odgovor na to pitanje.
Dok se stanje u obrazovanju drastično ne popravi i dok profesori ne povrate autoritet i moć da kažnjavaju sve one koji to zasluže, do tada će se na društvenim mrežama pojavljivati novi primeri đačke bahatosti i samovolje.
A nama će ostati da se pitamo samo jedno: DOKLE VIŠE?
(Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

 • Nina

  Zorice izvinite,na kojim ste drogama?

  172
  6

  Podelite komentar

 • Dr

  Jako je bitno da ti jedes jagode sa slagom u celoj prici. Svasta!

  110
  3

  Podelite komentar

 • Maja Kopcanski Ex Brkic

  Sta reći a ne zaplakati?

  109
  3

  Podelite komentar

Google preporuke

Najnovije vesti

Dozvoljavam da mi Telegraf.rs šalje obaveštenja o najnovijim vestima