• 24

ŠOKANTNI KLIPOVI UČENIKA: Udaranje, vređanje i ponižavanje profesora u Srbiji! (VIDEO)

Telegraf vam predstavlja neke od najšokantnijih video-klipova koji se nalaze na Jutjubu i koji na najbolji način odslikavaju nivo na kome se nalazi naš obrazovni sistem i naše društvo u celini

  • 24

Društvene mreže na internetu su u poslednje vreme postale osnovno mesto gde se učenici sastaju i gde provode najviše vremena tokom dana. Umesto po dvorištima i igralištima, "čet rumovi" su postali stecište okupljanja mladih, a kanal "Jutjub" mesto gde se prikazuju najveće njihove dogodovštine.
Ove tehnološke inovacije, koliko god bile dobre i zahvalne za olakšan i zanimljiv način učenja i savladavanja gradiva, pokazale su i drugu, tamniju stranu našeg obrazovnog sistema.

Tuče, maltretiranje, drskost, bezobrazluk i šokirajuće ponašanje izašli su u javnost i postali dostupni svima. Publika može da na miru pogleda šta se to radi na časovima i kakva je atmosfera u učionici.
Telegraf.rs vam predstavlja neke od najšokantnijih video-klipova koji se nalaze na "Jutjubu" i koji na najbolji način odslikavaju nivo u kome se nalazi naš obrazovni sistem i naše društvo u celini. Ono što je nekad bilo nezamislivo i zbog čega se "letelo" iz škole po kratkom postupku, danas je sasvim uobičajno ponašanje "mangupa".

Oni potiču iz različitih škola i gradova u Srbiji i dokazuju da je ovakvo ponašanje prisutno u celoj zemlji i da nije pitanje izolovanog primera đačke bahatosti, već jasan model ponašanja današnjih učenika. Nažalost, to je tužna istina i jasna slika onog što se događa i dan danas širom Srbije po školama.
I dok će se odrasli šokirati onime što vide, za decu će biti to normalno, pošto oni uglavnom to viđaju svakog dana u svojoj školi.
SAHRANA NA ČASU - Učenici za vreme časa priređuju sahranu jednom svom drugu koji leži na klupi, dok mu ostali odaju počast. Za to vreme profesorka sedi u uglu učionice i piše po dnevniku kao da se ništa oko nje ne događa.

UČENIK "MRTAV" PIJAN OBJAŠNJAVA PROFESORKI ZAŠTO JE TO URADIO -  Đak u vidno alkoholisanom stanju klati se pred profesorkom i pokušava da joj objasni svoje ponašanje. Ona pedagoški pokušava da utiče na njega i napominje mu da je i juče došao mrtav pijan u školu, a on odgovara da ga je "život na to naterao"!

GERILSKI UPAD UČENIKA NA ČAS ISTORIJE - Grupa učenika upada na čas, prvo verbalno provocira, a zatim "puca" u profesora. Dok kreće glasno smejanje svih prisutnih učenika, profesor kreće ka napadačima i juri ih po hodniku.

TUČA PROFESORA I ĐAKA - Učenik, iako profesor ulazi u učionicu, sedi za katedrom i drži noge na klupi. I pored upozorenja, on se ne smiruje, već prvo verbalno, a potom fizički napada profesora. Ispostavlja se ipak da je to pogrešan potez, jer ga profesor s dva veoma precizna udarca prebacuje preko nekoliko klupa, a nasrtljivac ostaje da leži nokautiran.

UČENICI "VOZE" AUTOBUS - Iako čas uveliko traje, srednji red u učionici se pretvara u autobus. Tu je i vozač, i putnici. A profesor... On kao i da nije. Vozač ovog autobusa se zove Mare, a po nazivu klipa, pretpostavljamo da je "Brka" nadimak profesoru. Sve ovo se dešava u školi iz Vladimiraca.

PEVANJE NA ČASU - Iako je profesorka prisutna, đaci se ponašaju kao da su na nekom poselu i pevaju na sav glas. Iako ona pokušava da ih umiri, u tome ne uspeva. I kao da to nije dovoljno, dva učenika lome vrata koja padaju i pojavljuju se u kadru. Situacija kao na filmu. Naravno, propraćena glasnim smehom ostalih učenika.

POKLANJANJE GRANE I SLAME - Nekada su prosvetni radnici kao znak pažnje dobijali velike i prelepe bukete cveća. Danas je vreme drugačije, pa dobijaju nešto drugo.

JURNJAVA PO UČIONICI - Kada se već ne igraju na školskom igralištu, đaci koriste čas i učionicu da bi se zabavili. Uprkos pokušaju profesorke da ih obuzda, oni i dalje nastavljaju da zabavljaju sebe i drugove iz odeljenja.

MALTRETIRANJE DRUGARA - Usred časa, iz čista mira, jedan od đaka hvata za kragnu svog druga za kapuljaču na dukserici i kreće da ga davi. Iako ovaj pokušava da se otrgne, siledžija ga ne pušta i nastavlja još žešće, pritom ga udara po ruci.

Da situacija nije bolja ni u zemljama u regionu, govori snimak iz susedne Bosne i Hercegovine, u kojoj u jednoj od škola učenik napada profesora, ni manje ni više, nego sekirom! Profesor, međutim, ne obraća pažnju na vitlanje sekire oko sebe i pokušava da mirno reši ovaj problem.

Kada se pogledaju svi ovi klipovi, onda uopšte ne čude stranice pune crnih hronika u medijima i svakodnevni brutalni zločini koji se dešavaju širom Srbije. Kad se zapitate kakav čovek to može da uradi i gde je takav postao, neki od klipova u ovom tekstu mogu vam dati odličan odgovor na to pitanje.
Dok se stanje u obrazovanju drastično ne popravi i dok profesori ne povrate autoritet i moć da kažnjavaju sve one koji to zasluže, do tada će se na društvenim mrežama pojavljivati novi primeri đačke bahatosti i samovolje.
A nama će ostati da se pitamo samo jedno: DOKLE VIŠE?
(Telegraf.rs)

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Djole

    Pa da vi bi odma svi da tuku decu da ih samaraju ubijaju od batina ja imam 13 godina pa tako da ne znam kako to izgleda uzivo sto oni rade ali to rade i osnovnoj ne bas tako ali rade neki se napij pa ih nadju kako leze u hodniku neki uzmu stake pa pucaju u nastavnike naravno vi bi odma da nas tucete ubijate i sta vec vi ne shvatate da smo mi deca i da je nama to smesno a to sto vi imate decu luzere strebere koje niko ne vole zajebava nisu popularni to je vas problem i zato vam smeta sto su ovi ucenici zabvni i sto smeju da urade nesto tako

  • DA

    E ovako svi vi sto ste"fini" i niste radili nista slicno u zivotu ili ste neki streberi ili odbacena deca koju su maltretirali u skoli, ovo sto vidite na svim ovim klipovima je "PUBERTET" ako niste znali, cisto da vas obavestim...ovo su najlepsi periodi koji se pamte ceo zivot, tako da oladite malo! JEL NEKO TEZE POVREDJEN ILI JE UOPSTE POVREDJEN OVDE? - NIJE....tako da oladite i pustite decu, a profesor koji ne zna da ih kazni nije profesor, i ja sam pravio ovakva s****, pa su me kaznjavali kako su stigli, neko je znao da me kazni pa da nikad tako nesto ne ponovim, a drugi nisu i kod njih je nastavljena zezancija...P.S. Sa zavrsenim fakultetom radim u predstavnistvu jedne strane nadaleko poznate firme kao menadzer marketinga i veoma sam uspesan u tom poslu, a vi svi koji pljujete ove klince idi oslobodite se stresa i lecite vase traume iz tog perioda!

  • Marrina

    Vratiti shibanje po rukama u skole podhitno...

Preporuka sa Weba

by Content Exchange

Google preporuke

Najnovije vesti

Dozvoljavam da mi Telegraf.rs šalje obaveštenja o najnovijim vestima