Turska poseduje Bibliju staru 1.500 godina (VIDEO)

  • 0

Turski ministar turizma Ertugrul Gunaj objavio je senzacionalnu vest da Turska poseduje Bibliju staru 1.500 godina u kojoj se navodi da je Isus Hist najavio dolazak proroka Muhammeda.

Biblija je procenjena na 28 miliona dolara, a za nju je zainteresovan i Vatikan, te je i sam papa Benedikt XVI tražio da je pogleda.

Knjiga je, kako javljaju arapski mediji, skrivana posljednjih 12 godina.

-Ono što je naintrigantnije ovim saznanjem, ukoliko se ono ispostavi kao tačno, je to da je Isus priznao da je čovek, a ne Bog. Samim tim bi Sveto trojstvo bilo beznačajno, rekao je Gunaj.

Sporni dio Biblije, čiji detalji su tek sada otkriveni, govori o Isusovoj propovedi u kojoj on predviđa da će se prorok zvati Muhammed.

Bibliju su turske vlasti zaplenile tokom sprečavanja lanca trgovine relikvijama, a nakon što je bila sklonjena u zgradi Suda u Ankari, trebala bi uskoro biti izložena u Etnografskom muzeju u glavnom gradu Turske.

(Dnevni avaz)

Video: Vatrogasci se bore sa vatrenom stihijom dok guta objekte stolarske radionice: Veliki požar u Surčinu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA