Žak Širak pušten iz bolnice posle ispitivanja!
Bivši francuski predsednik Žak Ssirak koji je sinoć primljen u bolnicu u predgrađu Pariza, vratio se kući posle nekoliko obavljenih ispitivanja, izjavili su izvori iz njegovog okruženja.
- Žak Širak je kod kuće - rekli su izvori u njegovom okruženju za agenciju Frans pres.
Prethodno su ti izvori rekli da je Širak, čije se zdravstveno stanje poslednjih godina pogoršalo, primljen u bolnicu u blizini Pariza, zbog akutnog oblika gihta. Novinar agencije Frans pres, javio je da je, ispred kuće bivšeg 81-godišnjeg predsednika, video kola Hitne pomoći i policijske motorcikle.
Prema izvorima iz vlade, Širak je kasnije primljen u Parisku američku bolnicu. Izvor blizak Širaku, saopštio je da nema mesta za paniku, kao i da bivši predsednik nije životno ugrožen, već da samo ima akutni oblik gihta.
Širak, koji je 2005. doživeo srčani udar, u decembru je imao i uspešnu operaciju bubrega. Širak je bio predsednik Francuske od 1995. do 2007. godine, a pre toga je dva puta bio premijer. Smatra se jednim od najpopularnijih političara u novijoj francuskoj istoriji.
(Telegraf.rs / Tanjug)
Video: U Sremskoj Mitrovici uhapsen osumnjiceni za pokusaj ubistva
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
ДАШОНИ
ЗА ОНО БОМБАРДОВАЊЕ СРБИЈЕ СВЕ НАЈГОРЕ ЗА ТЕБЕ И ДА ТИ СЕ ВРАТИ СТОСТРУКО ГОСПОДИНЕ ЖИРАК
Podelite komentar
zlo i naopako
Pratim,sa istim zeljama
Podelite komentar