Srbi na kupovinu preko interneta potrošili sedam milijardi dinara
Kupovina preko interneta sve je popularnija u Srbiji, a građani su u prvoj polovini 2013. na taj način potrošili sedam milijardi dinara.
Prošle godine 900.000 ljudi kupovalo je onlajn, što čini 35,5 odsto svih korisnika interneta u državi.
Prema podacima Zavoda za statistiku, broj domaćih kupaca na internetu povećao se za 300.000 u odnosu na 2012. godinu, ali većina potrošača ipak se ne odlučuje za taj način kupovine. Glavni razlozi za to su slaba ponuda na domaćim internet prodavnicama i niska kupovna moć građana, piše "Kurir".
Prema nekim procenama, obim elektronske trgovine u Srbiji sad je tri do pet puta manji nego u Hrvatskoj, dok je ranijih godina bio i do 10 puta manji.
(Telegraf.rs)
Video: Dačić: "Do sada uhapšeno 14 osumnjičenih za napad na Pavlovića"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Vladimir
Pa naravno kad su PayPalu dozvolili skoro da udje u Srbiju, Mladjo i kompanija. Niko ne pise koliko para oni uzimaju na carinjenje tih posiljki...ah, da, ukinuli su carinu, ako se dobro secam? Zasto onda, na svakoj posiljci koju mi otvore pise "OCARINJENO", a oni naplate PDV, i to naplate proizvoljno,zasto za nesto sto platim 10$, oni naplate "PDV" kao da je to placeno 30$? Niko ne pise kako,zasto i koliko potkradaju svoje gradjane! Naravno, ne mozete se zaliti nikome na pogresno procenjenu vrednost, i onda...plati i teraj dalje... Dok je ovaca, bice i vune...
Podelite komentar
NikolaS
Kakva crna žalba! Prvo platiš taksu oko 420 din. Rok za odgovor 30 dana. + 30 dana za realizaciju žalbe. Procenjuju odokativno, sramotno nerealnim procenama. Proizvod koji vredi 50 tak dolara ocarine na sumu od 150 dolara. Šta reći a ne zaplakati. Platiš više dažbine nego predmet zajedno sa postarinom..
Podelite komentar
Milan
@Vladimir carina nije ukinuta na paket vrednosti mislim 50 EUR (za neke pakete 70eur). U koliko imaš zamerke na carinjenje pošiljke, napisi žalbu. Meni su je uvažili i nisu mi naplatili ni carinu ni PDV. Odredjuju vrednost paketa prema slobodnoj proceni. Nemoj da zaboraviš da i postarina ulazi u carinsku osnovicu. A naša je sramota tako niska carinska osnovica
Podelite komentar