Invazija Kineza na Australiju, kupuju stanove za 44 milijarde dolara!

Investiciona banka Credit Suisse procenjuje da 12 odsto novih domova u Australiji, a od toga čak 18 odsto u Sidneju i 14 odsto u Melburnu, kupuju Kinezi

  • 7

Kineski kupci će, prema očekivanjima, u narednih sedam godina kupiti 44 milijarde dolara vredne stanove i kuće u Australiji, predviđa izveštaj Credit Suissea.

Ova investiciona banka procenjuje da 12 odsto novih domova u Australiji, a od toga čak 18 odsto u Sidneju i 14 odsto u Melburnu, kupuju Kinezi, prenosi Biz.life. Stranci s dozvolom boravka u Australiji imaju pravo da kupe samo novoizgrađene nekretnine.

Prema izveštaju, Kinezi svake godine kupe oko pet milijardi dolara vredne nekretnine u Australiji. Da podsetimo, agencija AP je prošle godine pisala o tome da najbogatiji ljudi Kine sve više investiraju u inostranstvu u nastojanju da očuvaju svoje bogatstvo u uslovima brzih promena ekonomije zemlje.

South Morning China Post u septembru je objavio da je ova zemlja zbog sve veće potražnje za hranom kupila u Ukrajini pet odsto ukupne površine ove zemlje.

Izveštaj Credit Suissea usledilo je nakon što su podaci Odbora za reviziju stranih investicija (FIRB) pokazali da su tokom 2012. i 2013. najveći strani investitori u australijske nekretnine bili Kinezi. Broj Kineza koji sebi mogu da priušte stan u Sidneju će, prema očekivanjima, do 2020. porasti za 30 odsto.

Oni su u proteklih sedam godina kupili australijskih nekretnina u vrednosti od 24 milijarde dolara. U izveštaju se upozorava da toliko interesovanje može poremetiti australijsko tržište nekretnina i obesmisliti metode procene vrednosti koje se zasnivaju na odnosu spram prosečnih lokalnih prihoda.

(Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA